Jonas Valančiūnas toliau yra nesulaikomas, tačiau tai pergalių lietuvio klubui neatneša. Šį kartą Naujojo Orleano „Pelicans“ (1/7) išvykoje 100:112 (35:22, 23:26, 23:28, 18:36) neatsilaikė prieš praėjusio sezono finalo dalyvę Finikso „Suns“ (3/3).

J. Valančiūnas aikštėje praleido 36 minutes ir per jas užfiksavo dar vieną galingą dvigubą dublį – pelnė 23 taškus (6/12 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.) ir atkovojo 14 kamuolių. Lietuvis dar atliko du rezultatyvius perdavimus, išrašė du blokus, bet suklydo penkis kartus.

„Pelicans“ įspūdingai pradėjo rungtynes ir įpusėjus antram kėliniui triuškino varžovus 51:31. Tiesa, „Suns“ šį pranašumą dar iki pertraukos praktiškai nubraukė per pusę ir vis artėjo prie varžovų.

Ketvirtą kėlinį jie pradėjo septyniais taškais be atsako ir po ilgo laiko tarpo išsiveržė į priekį – 83:82. Vėliau „Suns“ dar kartą spurtavo 11:2 ir galutinai perlaužė rungtynių eigą.

Lemiamą kėlinį jie laimėjo net 36:18.

Nugalėtojų gretose savo vardą NBA istorijos metraščiuose dar ryškiau įrašė Chrisas Paulas – įžaidėjas šiame mače išdalino net 18 rezultatyvių perdavimų ir pagal šį statistinį rodiklį dabar yra trečias visų laikų sąraše.

36-erių veteranas per savo karjerą jau yra atlikęs 10 346 rezultatyvius perdavimus ir sąraše aplenkė Marką Jacksoną ir Steve’ą Nashą.

„Pelicans“ šiose rungtynėse vertėsi be dviejų didžiausių savo žvaigždžių – Brandono Ingramo ir Ziono Williamsono, o „Suns“ nepadėjo DeAndre Aytonas.

„Suns“: Mikalas Bridgesas 22, Devinas Bookeris ir JaVale’as McGee po 18, Frankas Kaminsky 17, Chrisas Paulas 14 (18 rez. perd.), Jae Crowderis 13.

„Pelicans“: J. Valančiūnas 23 (14 atk. kam.), Joshas Hartas 16, Devonte Grahamas 12.