Vilniaus „Ryto“ (1/2) klubui nepavyko įsirašyti antrosios pergalės FIBA Čempionų lygoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje net po dviejų pratęsimų 79:82 (6:22, 21:22, 21:11, 21:14, 5:5, 5:8) pralaimėjo Stambulo „Bešiktaš“ (2/1) ekipai.

Pirmosios mačo minutės vilniečiams nieko blogo nežadėjo, bet vėliau šeimininkai gana greitai pabėgo į priekį. „Ryto“ krepšininkai fatališkai nepataikė, o varžovai suregzdavo tikslias atakas, kelis sykius vilniečius baudė ir metimais iš toli.

G. Žibėno auklėtiniai per pirmąsias dešimt minučių sukrapštė vos šešis taškus.

Vėliau vaizdas kiek pasikeitė, kai svečiai antrajame kėlinyje jau atkuto bei ėmė taikliai atakuoti varžovų krepšį. Tačiau taikliais metimais atsakydavo ir  „Bešiktaš“, tad skirtumas tarp komandų visada išlikdavo, o ilsėtis krepšininkai išėjo šeimininkams pirmaujant 44:27.

Po pertraukos vilniečiai sugebėjo įsivažiuoti. Pavyko, svarbiausia, apsiginti, ko pasekoje atsirišo ir varžovų krepšys. Po taiklių I. Buvos, M. Girdžiūno metimų skirtumas sumažėjo iki 10.

Varžovai ėmė žaisti individualiai ir nepataikyti. Tuo pasinaudoję svečiai kėlinį užbaigė pataikydami baudų metimus ir prieš lemiamą kėlinį skirtumą sugebėjo sumažinti iki vos 7 taškų (48:55).

Aikštėje tuomet užvirė atkakli kova. „Ryto“ krepšininkai vis bandė galutinai priartėti, bet varžovai irgi atsakydavo taikliais metimais. Kartas nuo karto apmaudžiai klysdavo ir patys vilniečiai.

Įpusėjus kėliniui svečiai atsilikinėjo tik šešiais taškais. Tuomet vilniečiai pasinaudojo tuo, kad varžovų lyderiai atrodė labai pavargę. Taškas po taško jie artėjo prie Stambulo ekipos, o likus kelioms minutėms po M. Ndouro metimo išsiveržė į priekį 65:64.

Mačo pabaigoje užvirė tikra drama. Komandos apsikeitė taikliais metimais, vilniečių gretose tolimą metimą įsūdė G. Radzevičius, bet taškais atsakė ir šeimininkai. Likus 30 sek. vilniečiai atsilikinėjo tašku 68:69.

S. Smithas liku vos 6 sek. prametė iš toli, bet kovojant dėl kamuolio šis aikštę paliko nuo varžovų, tad vilniečiai turėjo dar vieną šansą išplėšti pergalę.

Kamuolys atsidūrė I. Buvos rankose. Kroatas veržėsi link krepšio ir išprovokavo pražangą. Stojęs prie baudų metimų linijos aukštaūgis pataikė tik sykį, tad komandos žaidė pratęsimą.

Jame niekas nepaaiškėjo, kadangi komandos atrodė pavargusios, nemažai klydo. Vilniečiai lemiamu momentu turėjo šansą išplėšti pergalę, bet prametė, čia pat kamuolį savo rankose turėjo šeimininkai, bet ir jų metimas skriejo pro šalį. Teko žaisti antrą pratęsimą (74:74).

Ten vis dėlto kiek stipresni pasirodė „Bešiktaš“. Nors ypač varžovų lyderiai atrodė itin išsekę.

Tritaškį dar pabaigoje pataikė G. Radzevičius. Viskas vėl sprendėsi pabaigoje, kai „Rytas“ pralaiminėjo dviem taškais ir buvo likusios 20 sek.. Tik šįsyk pataikyti nepavyko, o vėliau teko griebtis baudų taktikos.

Nors ir tada „Bešiktaš“ pataikė tik vieną baudą, o vilniečiai turėjo du šansus išlyginti rezultatą. Bet galiausiai teko susitaikyti su pralaimėjimu 79:82.

Beje, trečiojo kėlinio viduryje traumą dar patyrė vilniečių įžaidėjas Vaidas Kariniauskas. Jis nikstelėjo čiurną ir po šio epizodo mače daugiau nebežaidė. Kokio rimtumo tai trauma kol kas nėra aišku.

„Rytas“: Margiris Normantas 18 Gytis Radzevičius  ir Mindaugas Girdžiūnas (5 rez. per.) po 13, Ivanas Buva 12 (5/13 dvit., 8 atk. kam.),Mourice’as Ndouras 9, Vaidas Kariniauskas ir Kennethas Smithas (1/7 dvit., 1/7 trit., 5 rez. per.) po 5, Arnas Butkevičius 4.

„Bešiktaš“: Trevonas Bluiettas 21, Dedricas Lawsonas 17 (12 atk. kam.), Isaiah Whiteheadas 16 (9 rez. per.), Joshua Reavesas 7 (6 atk. kam.).

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antrasis pratęsimas: „Bešiktaš“ 82:79 „Rytas“ (22:6, 22:21, 11:21, 14:21, 5:5, 8:5)

Dar bent penkios minutės, o krepšininkai atrodo pavargę, ypač varžovai. Jų gretose lyderiai žaidžia labai daug. Nepaisant to, jie sugeba sukurti kelias atakas, o vilniečiai prameta gerus metimus. Po M. Normanto baudų svečiai atsilieka 76:79.

Vilniečiai pabaigoje atsilikinėjo trimis taškais ir turėjo šansų išplėšti dar vieną pratęsimą, bet šįsyk pataikyti nepavyko, tad šeimininkai švenčia pergalę tokiame neįtikėtinai atkakliame mūšyje...

Pirmasis pratęsimas: „Bešiktaš“ 74:74 „Rytas“ (22:6, 22:21, 11:21, 14:21, 5:5)

Atkakli kova. Varžovai atrodo kiek pavargę, o vilniečius į priek išveda taiklus M. Normantas. Įpusėjus pratęsimui svečiai pirmauja 72:71.

Varžovai atrodo pavargę, bet šansų neišnaudoja ir vilniečiai. Atrodo, kad niekas nenori iškovoti pergalės. Vilniečiai nepataikė dvitaškio, o lemiamas turkų metimas buvo netaiklus. Antrasis pratęsimas..

Ketvirtas kėlinys: „Bešiktaš“ 69:69 „Rytas“ (22:6, 22:21, 11:21, 14:21)

Kėlinuką vilniečiai pradeda prasileisdami keturis taškus, bet čia pat M. Normantas atsako dvitaškiu. Aikštėje užvirė atkakli kova. „Rytas“ bando vis galutinai priartėti, bet varžovai irgi sugeba atsakyti.

Įpusėjus kėliniui „Bešiktaš“ išlaiko trapų, bet pranašumą (55:61). Bet vilniečiai vis kovoja. Po taiklaus metimo komandas skyrė vos taškas, tiesa, čia pat šeimininkai pataikė dvitaškį (63:60).

Po M. Ndouro metimo svečiai pagaliau priekyje. Laukia tikra drama mačo pabaigoje. Komandos apsikeitė taikliais metimais.

VIlniečiai turėjo šansą išplėšti pergalę, bet prametė iš toli. Tačiau tuomet jie išsikovojo dar vieną progą. I. Buva buvo sustabdytas baudomis, kai vilniečiai atsilikinėjo tašku, o buvo likusios vos kelios sekundės. Deja, kroatas pataikė tik kartą, tad tenka žaisti pratęsimą.

Trečias kėlinys: „Bešiktaš“ 55:48 „Rytas“ (22:6, 22:21, 11:21)

Kėlinuko pabaigoje šeimininkai jau kiek stringa puolime. Vilniečiams po Gyčio Radzevičiaus tolimo metimo pavyksta priartėti iki 32:46.

Bet čia pat turkai smeigia tritaškį. Įpusėjus kėliniui vaizdas aikštėje per daug nesikeičia. Rezultatas irgi. Varžovai pirmauja net 32:53.

Kėliniui artėjant prie pabaigos pasipylė „Bešiktaš“ klaidos. Tarsi „užsikūrę“ vilniečiai sėkminai tuo naudojasi, Margiris Normantas puikiai atstovi gynyboje, po M. Girdžiūno ir I. Buvos metimų skirtumas jau tik 7 taškai – 48:55.

Antras kėlinys: „Bešiktaš“ 44:27 „Rytas“ (22:6, 22:21)

Mindaugas Girdžiūnas nutraukė taškų badą po ilgo laiko, bet nesiseka žaisti gynyboje. „Bešiktaš“ pataiko iš toli, prideda dar ir baudų metimus, o vilniečiai jau atsilikinėja net 10:29.

Speedy Smithas čia pat pataiko iš toli. Įpusėjus kėliniui „Rytas“ atsilieka 13:31. Vilniečiams pavyksta realizuoti daugiau baudos metimų ir taip rinkti taškus.

Bet Turkijos ekipa vis dar priekyje net 19:36.

Nors G. Žibėno auklėtiniams pavyksta stabilizuoti padėtį puolime, bet varžovai irgi atsako taikliais metimais. Į didžiąją pertrauką komandos išeina „Bešiktaš“ pirmaujant 44:27.

Pirmas kėlinys: „Bešiktaš“ 22:6 „Rytas“

Mačas prasideda nerezultatyviai. A.Butkevičius pataiko iš toli, bet šeimininkai čia pat atsako dvitaškiu. Sužaidus tris minutes turkai po dar vieno dvitaškio pasivijo vilniečius (4:4).

Įpusėjus kėliniui „Bešiktas“ pataiko iš toli bei sėkmingai surengia kelias greitas atakas, tad Giedrius Žibėnas priverstas prašyti minutės pertraukėlės atsiliekant 4:11.

Vilniečiai katastrofiškai stringa puolime, kai varžovai sėkmingai surengia dar kelias atakas. Pro šalį skrieja dar keli svečių metimai... Nors kėlinys prasidėjo neblogai, bet eigoje Stambulo ekipa pabėgo ir pasibaigus kėlinukui pirmauja net 22:6.

Startiniai penketai:

„Bešiktaš“: T. Bluiettas, F. Haltali, J. Reavesas, D. Lawsonas, I. Whitehead'as.

„Rytas“ :  Vaidas Kariniauskas, Arnas Butkevičius,, Margiris Normantas, Gytis Radzevičius, Ivanas Buva.