6
Naujojo Orleano „Pelicans“ – Toronto „Raptors“ (nuotr. SCANPIX)

25 taškai ir 13 atkovotų kamuolių. Tokus rodiklius dvikovoje su Donato Motiejūno atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipa pademonstravo Toronto „Raptors“ lietuvis Jonas Valančiūnas. Kanados klubas išvykoje 94:87 (22:26; 23:20; 23:18‘ 26:23) palaužė varžovus.

6

Nors dažnai kalbama, kad JV aikštėje nematome ketvirtajame kėlinyje, tačiau šį kartą buvo kitaip ir lietuvis žaidė lemiamomis minutėmis. Pirmą kartą po to, kai į komandą po mainų atvyko Serge`as Ibaka.

Jonas Valančiūnas per 27 žaistas minutes pelnė 25 taškus (9/13 dvit.), nusiėmė 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimu, blokavo metimą, dukart suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Neapsiėjo lietuvis ir be aistrų. Antrajame kėlinyje jis gavo techninę pražangą už tai, kad užstojo kelią vienam konfliktiškiausių NBA žaidėjų DeMarcusui Cousinsui.

Tai buvo jubiliejinis 100-asis JV dvigubas dublis karjeroje NBA. Ir tai nėra menkas pasiekimas. Tokį rezultatą „Raptors“ istorijoje yra pasiekę tik du žaidėjai.

Donatas Motiejūnas rungtyniavo vos 6 minutes ir taškų nepelnė (0/2 dvit., 0/1 trit.), tačiau sugriebė 5 atšokusius kamuolius, po kartą blokavo metimą ir prasižengė.

Rungtynių metu traumą patyrė vienas „Pelicans“ komandos lyderių Anthony Davisas. Jis spėjo pelnyti vos 7 taškus, DeMarcusas Cousinsas įmetė 25 taškus, tačiau pataikė vos 8 metimus iš 23-jų.

Tiesa, ne visos rungtynės priklausė „ropliams“. Praktiškai visą laiką iki pertraukos pirmavo aikštės šeimininkai, jie trumpam į priekį išsiveržę buvo ir ketvirtojo kėlinio viduryje.

„Raptors“: J. Valančiūnas 25 (13 atk. kam.), D. DeRozan 14, S. Ibaka 12, C. Joseph 11.

„Pelicans“: D. Cousins 25 (10 atk. kam.), E. Moore 13, J. Crawford 10.