Užtikrintą pergalę NBA Vakarų konferencijoje iškovojo Naujojo Orleano „Pelicans“ (20/14). Namų arenoje Jono Valančiūno atstovaujama komanda rezultatu 112:85 (32:18, 27:16, 26:24, 27:27) nugalėjo Bruklino „Nets“ (15/19) krepšininkus.

J. Valančiūnas rungtynėse pasižymėjo dvigubu dubliu. Lietuvis per beveik 20 min. aikštelėje pelnė 11 taškų (4/4 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 12 kamuolių, blokavo vieną varžovų metimą ir vieną kamuolį perėmė.

Rezultatyviausias komandiškai žaidusios „Pelicans“ ekipos žaidėjas buvo CJ McCollumas su 16 taškų, o dar 14 pridėjo Herbertas Jonesas.

Šiose rungtynėse „Nets“ pelnė mažiausiai taškų šį sezoną, o „Pelicans“ tai buvo mačas, kuriame jie praleido mažiausiai taškų.

Pralaimėdami ketvirtą kartą iš eilės, „Nets“ pataikė blogiausiai šį sezoną – 35,7 proc. (35 iš 98 metimų).

Pavyzdžiui, Bruklino komandos žaidėjas Camas Thomasas, kuris įprastai vidutiniškai pelnydavo po 22,4 taško per rungtynes, prametė visus 11 metimų ir taškų nepelnė. Apskritai „Nets“ metė 43 tritaškius, prametė 32.

Dėl prasto pataikymo „Nets“ buvo sunku neatsilikti. Per pirmuosius du kėlinius jie pataikė 28,3 proc. metimų.

Pirmąją rungtynių pusę Naujasis Orleanas baigė spurtu 10:2, per kurį H. Jonesas pelnė šešis taškus iš eilės ir komandos į ilgąją pertrauką išsiskyrė rezultatu 59:34.

„Pelicans“ pusėje nė vienas žaidėjas aikštelėje neišbuvo ilgiau nei 25 minutes, o ant parketo pasirodė 13 žaidėjų, iš kurių 12 pelnė taškus.

„Nets“ trečiadienio vakarą susitiks su Hjustono „Rockets“, o „Pelicans“ Minesotoje tą patį vakarą lauks lygos lyderių „Timberwolves“ iššūkis.

„Pelicans“: CJ McCollumas 16 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Herbertas Jonesas 14 (4 atk. kam.), Jose Alvarado 13, Brandonas Ingramas 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 11 (4/4 dvit., 1/1 trit., 12 atk. kam.), Jordanas Hawkinsas 11.

„Nets“: Cameronas Johnsonas 17 (4 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 13, Day’Ronas Sharpe’as 12 (9 atk. kam.), Dennisas Smithas jaunesnysis 9 (4 rez. perd.).