JAV rinktinė olimpinių žaidynių ketvirtfinalio rungtynėse rezultatu 116:85 (25:24, 30:19, 34:18, 27:24) nugalėjo Australijos krepšininkus ir pateko į turnyro pusfinalį.

Susitikimą, kaip ir tikėtasi, geriau pradėjo JAV rinktinė. Po krepšiais dominuodami amerikiečiai nesunkiai rinko taškus, tuo tarpu australai daugumoje atakų taip ir nerasdavo kelio link varžovų krepšio. Vis dėlto įpusėjus kėlinukui Patrickas Millsas ir Davidas Barlow pataikė po tritaškį ir amerikiečių persvara sumažėjo iki 3 taškų (15:12). Vėliau Australija ėmė lyginti rezultatą ir pirmąjį kėlinuką JAV rinktinė laimėjo vos vienu tašku (25:24).

Antrajame ketvirčio pradžioje Australija ir toliau neleido amerikiečiais susikrauti solidžios persvaros. JAV rinktinę gelbėjo tik dažnos australų klaidos bei prasta varžovų kova dėl atšokusių kamuolių. Kėlinuko viduryje įvyko susistumdymas, tačiau rimtesnio incidento pavyko išvengti. Priešpaskutinę kėlinuko minutę amerikiečiai turėjo dviženklę persvarą (50:40), tačiau netrukus australai vėl kiek priartėjo (50:43). Vis dėlto paskutinę kėlinuko sekundę Deronas Williamsas pataikė tritaškį ir atstatė dviženklę JAV persvarą (55:43).

Po ilgosios pertraukos JAV rinktinė atrodė kur kas rimčiau nusiteikusį. Amerikiečiai spurtavo 14:0 ir atitrūko saugiu atstumu (69:43). Per likusį kėlinuko laiką JAV persvara tapo triuškinanti (89:61). Per paskutiniąsias dešimt minučių skirtumas pernelyg neišaugo ir amerikiečiai šventė pergalę (116:85).

JAV: K.Bryantas 25, L.Jamesas 16 (9 atk. kam.), C.Anthony 15, Ch.Boshas ir D.Williamsas - po 10.

Australija: P.Millsas 20, G.Saville'as 13, J.Inglesas 11 (3/3 tritaškių), B.Newley 10.