Be įskaitinių taškų į antrąjį Europos čempionato etapą patekusi Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinė jau pirmajame mače įrodė, kad buvo nurašyta per anksti. Pirmajame F grupės mače Kazio Maksvyčio auklėtiniai 82:60 (20:18, 20:16, 24:10, 18:16) sutriuškino vienus favoritų Ispanijos krepšininkus.

Iškovoję pirmąją įskaitinę pergalę lietuviai gerokai padidino galimybes pratęsti kovą dėl medalių.

Keturiais Pauliaus Vaitiekūno taškais prasidėjusiame pirmajame kėlinyje nei viena komanda taip ir nesugebėjo įgyti ženklesnės persvaros. Likus žaisti tris minutes tas pats P.Vaitiekūnas dvitaškiu ir Vytenis Čižauskas dviem baudų metimais padidino lietuvių pranašumą iki šešių taškų (17:11), tačiau ketvirčio pabaigoje ispanai sugebėjo priartėti - 20:18.

Pranašumą lietuviai išsaugojo ir antrajame ketvirtyje. Po Egidijaus Mockevičiaus metimo iš po krepšio sužaidus keturias minutes Lietuvos rinktinės pranašumas išaugo iki aštuonių taškų (30:22), o Arnas Butkevičius dvitaškiu su pražanga likus žaisti tris minutes dar labiau nutolino mūsiškių ekipą - 35:26. Nors paskutinėmis ketvirčio minutėmis varžovai vėl sugebėjo priartėti, įpusėjus susitikimui Lietuvos rinktinė ir toliau pirmavo 40:34.

Vos prasidėjus trečiajame kėliniui K.Maksvyčio auklėtinių persvara pirmą kartą tapo dviženklė (46:36), o Žygimantas Skučas baudos metimu bei Edgaras Ulanovas  tritaškiu padidino lietuvių pranašumą iki penkiolikos taškų - 52:37. Puikiai gynyboje žaidusi Lietuvos komanda visiškai sukaustė varžovų veiksmus puolime ir į savo krepšį per ketvirtį praleidę vos 10 taškų lietuviai prieš lemiamas dešimt minučių jau turėjo dvidešimties taškų persvarą - 64:44.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje jau nebuvo jokios intrigos. Sužaidus keturias minutes Lietuvos rinktinės pranašumas pasiekė 23 taškų ribą (71:48), o netrukus priartėjo iki trisdešimties - 76:48. Per likusį laiką niekas aikštelėje jau nepakito ir lietuviai iškovojo įspūdingą pergalę.

Lietuva: E.Ulanovas 28 (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 4/4, 6 atk. kam.), E.Mockevičius 20 (dvitaškiai 8/12, baudos 4/4, 7 atk. kam.), V.Čižauskas (dvitaškiai 0/7, 7 atk. kam.), Ž.Skučas ir P.Vaitiekūnas (dvitaškiai 4/4) - po 8, A.Butkevičius 7, D.Redikas 3 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).

Ispanija: J.Fernandezas 15 (dvitaškiai 6/8), A.Abrinesas (8 atk. kam.) ir J.Olaizola (6 atk. kam.) - po 11.

Antradienį lietuviai susitiks su Latvijos rinktine, trečiadienį - su Turkijos.