Lietuvos teniso viltis – 17-metis Edas Butvilas – prieš startą „Australian Open“ jaunių (iki 18 metų) turnyre demonstravo puikią formą pirmos kategorijos jaunių turnyre Australijoje – „AGL Loy Yang Tratalgon Junior International“.

Trečiadienį vienetų varžybų finale E.Butvilas (11-a vieta ITF jaunių reitinge) po įtemptos kovos 7:5, 3:6, 3:6 pralaimėjo kroatui Mili Poljičakui (ITF jaunių-4). Beje, pakeliui į finalą lietuvis 6:2, 3:6, 6:4 įveikė turnyro favoritą – antrąją pasaulio jaunių raketę amerikietį Bruno Kuzuharą.

Sėkmingiau E.Butvilui susiklostė dvejetų finalas. Jame lietuvis su tuo pačiu M.Poljičaku 5:7, 6:2, [10:4] įveikė B.Kuzuharą ir Honkongo atstovą Colemaną Wongą.

E.Butvilas Australijoje užsidirbo 435 ITF jaunių reitingo taškus. Tai jam turėtų leisti pakilti į 9-ą vietą geriausių pasaulio jaunųjų tenisininkų reitinge.

Merginų varžybose dalyvavo 17-metė Patricija Paukštytė (ITF jaunių-73). Vienetuose ji iškrito antrajame rate, o dvejetuose kartu su slovake Irina Baluš pasiekė pusfinalį.

E.Butvilas ir P.Paukštytė netrukus pradės prestižinį „Australian Open“ jaunių turnyrą.