Jaunasis „Barcelonos“ talentas, stebinantis futbolo pasaulį

„Barcelona“ futbolo klubas išgyvena ne pačius geriausius laikus. Nesutarimai klubo vadodybėje, prasti rezultatai, Lionelio Messi noras išvykti.

Vis dėlto šiame problemų fone galima atrasti ir šviesulių. Vienas tokių yra jau anksčiau futbolo ekspertų ir sirgalių apdainuotas 18-metis Ansu Fati, kuris tapo tikra sensacija. Puolėjas tapo startiniu klubo žaidėju ir ėmė mušti įvarčius. Visgi jį kiek sustabdė trauma, dėl kurios jis nežais kelis artimiausius mėnesius.

Tačiau A. Fati ne vienintelis pozityvas katalonų ekipos gerbėjų akyse. Lapkričio pabaigoje saugas Pedri atšventė irgi vos savo 18-ąją gimtadienį, bet jau sulaukė L. Messi ir futbolo ekspertų pagyrų. Jaunasis talentas taip sužavėjo visus, įskaitant ir klubo trenerį Ronaldą Koemaną, kad tapo tvirtu startinė sudėties žaidėju.

Apie šį saugą rašo BBC.

„Barcelona“ dar visai neseniai, atrodo, turėjo tokius žaidėjus aikštės viduryje kaip Xavi ar Andresas Iniesta. Po jų įsivyravo tyla. Nors klubo gretose visada yra talentingų ir aukštos klasės žaidėjų, bet Pedri įvardijamas kaip tas, kuris turi pakankamai potencialo būti tikra komandos ikona.

Dar prieš 18-ąjį gimtadienį jis jau debiutavo Čempionų lygoje, pradėjo mačą El Clasico mūšyje su Madrido „Real“. Šio jauno žaidėjo iškilimas rodo, kad „Barcelona“ išgyvena tranziciją ir kad reiks laiko, kol tokie žaidėjai kaip Pedri galutinai įsitvirtins.

„Barcelona“ visada garsėjo savo auklėtiniais iš La Masia akademijos, bet po auksinės Xavi ir A. Iniestos kartos taip ir neatsirado futbolininkų, kurie iš tikrųjų iškiltų. Klubas išgyvena ne geriausius laikus ne tik sportine prasme, bet ir finansine.

Ispanijos spauda jau anksčiau yra rašiusi, kad žaidėjams teks mažintis atlyginimus, komanda negalės artimiausiu pirkti brangiai kainuojančių futbolininkų. Tad tokiems jauniesiems talentams kaip Pedri ar anksčiau minėtas A. Fati atsiveria puiki galimybė pasirodyti.

Pedri šiemet pradėjo jau 14 mačų startinėje komandos sudėtyje ir pelnė vieną įvartį.

Futbolininkas su šeima gyveno Tenerifės saloje esančiame mažame Teguesto miestelyje, daugmaž 2200 km nutolusiame nuo Camp Nou stadione Barselonoje. Kaip rašo BBC, visa Pedri šeima visada buvo dideli „Barcelona“ ekipos fanai, namuose abstu klubo atributikos.

REKLAMA

Agentas Hectoras Perisas siūlė Pedri rinktis kitą kelią. Kai saugui buvo 15, jis gavo kvietimą save išbandyti „Real“ treniruočių stovykloje.

Bet tada likimas tarė savo žodį. Prisnigo, atšąlo ir buvo atšauktos treniruotės bei bandymų sesija į ją pakviestiems jauniesiems talentams. Galiausiai jis turėjo šansą įrodyti savo potencialą, bet tai vyko kitomis sąlygomis, prie kitų trenerių. Jam buvo pasakyta, kad „Real“ treneriai seks, kaip jam sekasi, bet greitai Pedri dingo iš klubo radaro.

Vėliau sekė du pasiūlymai iš kitų komandų – La Korunijos „Deportivo“ ir „Las Palmas“. Pastaroji jam tiko puikiai, kadangi komanda įsikurusi šalia esančioje saloje.

Prieš 2019/2020 m. sezonui prasidedant „Las Palmas“ futbolo sekcijos direktorius Rocco Maiorino susisiekė su geru pažįstamu Ramonu Planesu norėdamas jam papasakoti apie Pedri.

R. Planesas tada dirbo „Barcelona“ sporto direktoriaus Erico Abidalio aplinkoje, bet dabar jau užima futbolo direktoriaus poziciją. Jis iškart suprato, kad Pedri yra neeilinis talentas.

Saugas jau buvo tvirtas „Las Palmas“ startinės komandos žaidėjas, kai buvo suderintas kontaktas su „Barcelona“.

Pedri antroje Ispanijos lygoje debiutavo būdamas vos šešiolikos. Per visą lygos 2019/2020 m. sezoną jis sužaidė daugiausiai mačų iš visų ekipos žaidėjų (36).

Pedri į „Barcelona“ persikėlė už 5 mln eurų. Sandoris tiko visiems, nes „Las Palmas“ turėjo finansinių sunkumų bei suprato, kad tokio talento pas save ilgai neišlaikys, o saugas gavo galimybę pereiti į tokią galingą komandą kaip „Barca“.

„Las Palmas“, pagal sutartį, taip pat gaus 15% nuo sumos, jei ateityje katalonai parduotų Pedri kitam klubui.

„Barcelona“ klubui Pedri yra idealus žaidėjas. Agresyvus, greitas saugas, kuris žaidža tarp gynybos ir puolimo linijų, puikiai valdo kamuolį.

Prieš garsiosios La Masia žaidėjus jis turi vieną kozirį – patirtį, kad ir kaip tai skambėtų keistai jam esant tokio jauno amžiaus.

REKLAMA

Pilnas sezonas „Las Palmas“ ekipos gretose jam suteikė daug pranašumų prieš kitus. Pedri būdingas žaidimo stilius susideda ne tik iš taktinio pasiruošimo, bet iš elementaraus futbolo suvokimo, kurio kartais stinga kitiems.

Tačiau tai ypač svarbu aikštės vidurio žaidėjams, kurie jungia gynybą ir puolimą.

Kai Pedri dar tik sulaukė dėmėsio iš kitų grandų ar puikų žaidimą rodė Ispanijos jaunimo rinktinėje, „Barcelona“ jau buvo jį pagriebusi.

Saugas 11 rungtynių atstovavo įvairioms Ispanijos rinktinėms ir, matyt, tik laiko klausimas, kada artimoje ateityje sulauks kvietimo ir į vyrų rinktinę.

Aplink Pedri ratus suka kiti klubai. Miuncheno „Bayern“, Dortmundo „Borussia“, Eindhoveno PSV ir kiti norėjo saugo savo sudėtyje.

Ispanijos spauda kiek anksčiau rašė, kad ypač „Bayern“ rimtai siekė prisiviloti futbolininką. 

Futbolininko kontrakte buvo sąlygą, kad jei jis neturi prošvaiščiu būti starto ar bent jau svarbiu rotacijos žaidėju, turi būti nuomojamas į kitą komandą.

Bet katalonų ekipos treneris Ronaldas Keomanas kuo labiau matė Pedri treniurotėse, tuo labiau įsitikino, kad jo vieta būtent startinėje sudėtyje.

Kai smogė koronavirusas ir sporto pasaulis laikinai sustojo, Pedri netinginiavo bei dirbo ties fiziniu pasiruošimu, stiprino savo kūną, rašo BBC.

Už aikštės ribų jaunasis saugas kuklus ir viaada besišypsantis. Pedri gyvena su broliu, bet kas savaitę vyksta į Las Palmasą aplankyt itėvų.

Prieš kol kas svarbiausią mačą karjeroje, El Clasico, viskas, ko paparšė mamos – iškepti mėgstama omletą. Pavalgius, sėdo į taksi ir nuvyko žaisti vieno garsiausio susitikimo futbolo asaulyje.

Šis jo pasivažinėjimas taksi automobiliu tapo gana plačiai aptarinėjama naujiena katalonų spaudoje. Visi supranta, kad jaunuolis dar neturi vairuotojo pažymėjimo, tačiau vis vien retai pamatysi, kad startinis „Barcelona“  žaidėjas į aukščiausio lygio mačus važiuoja paprasčiausiu taksi automobiliu.

REKLAMA

Kol galės pats vairuoti, klubas jam jau suteikė vairuotoją su automobiliu. 

Komplimentų Pedri sulaukė ne tik iš trenerio, bet ir paties L. Messi. Argentinietis pastaruosius metus didžiąją dalį laiko mače leidžia giliau aikštėje, nežaidžia atakos smaigalye. Tad jų jungtis su Pedri yra svarbi.

Katalonų spauda irgi negaili pagyrų Pedri. Ir nors tokiame jauname amžiuje gana lengva kartais pevertinti žaidėją, kai šis per greit užriečia nosį, tačiau Pedri kartu su A. Fati atrodo būten tie jaunieji talentai, kurie bus vieni pagrindinių „Barcelonos“ atgimimo kalvių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų