Penktadienį Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ tik po paskutinę sekundę taiklaus Cory Higginso dvitaškio 84:82 (27:24, 24:18, 16:29, 17:11) palaužė Milano „AX Armani“ krepšininkus ir iškovojo bilietą į Eurolygos finalą, kuriame susikaus su Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa.

Po rungtynių Š.Jasikevičius teigė, kad iki ketvirtojo kėlinio „Barcelona“ nedemonstravo jokios gynybos bei atskleidė, kad tikėjosi kitokių rungtynių.

„Sveikinu žaidėjus ir sirgalius su šia pergale. Tai buvo rungtynės, kokių nesitikėjome. Galvojau, kad bus sunku rinkti taškus, nes reguliariame sezone gerai prieš juos gynėmės ir laukiau nerezultatyvių rungtynių. Dažnai kartoju detales ir tikiu, kad jos svarbios, bet šiandien jų neišpildėme.

Statistika parodo, kad mūsų gynyba nebuvo gera. Išsikasėme sau duobę, bet reikia pagirti žaidėjus, kad sugebėjo atsitiesti. Ketvirtame kėlinyje gynyboje šiek tiek pasikeitėme ir praleidę 11 taškų prieš Milaną pasiekėme gerą rezultatą. Daug kas kalba apie „Barcelonos“ gynybą, bet šiandien iki ketvirtojo kėlinio ji neegzistavo. Būtent dėl to mes ir strigome. Dabar turime ruoštis finalui prieš geriausiai puolančią Eurolygos komandą, o ten tikrai reikės solidžios gynybos“, – kalbėjo Š.Jasikevičius.

Š.Jasikevičius taip pat aptarė, ko finale tikisi sulaukti iš „Anadolu Efes“ ekipos.

„Mums reikės pademonstruoti geriausią gynybą. Dabar turime 48 valandas ir tai yra daug laiko. Turėsime naujas rungtynes, turime persigrupuoti, išsiaiškinti, ko nedarėme gerai ir ką galime padaryti geriau. Turime susikoncentruoti ties varžovų stipriosiomis pusėmis. Eurolygos finale niekada nebūna lengva“, – sakė Š.Jasikevičius.

Š.Jasikevičiaus buvo paprašyta ir papasakoti apie savo emocijas per paskutiniąsias 10 pusfinalio sekundžių.

„Mes turėjome kamuolį, ar ne? Apie kurias dešimt sekundžių kalbame? Nes kai mes turėjome kamuolį, aš buvau ramus, nes rungtynės galėjo pasibaigti pratęsimu, – klausė Š.Jasikevičius. – Jeigu kalbant apie paskutinį „AX Armani“ metimą ir toliau sekantį C.Higginso dvitaškį, tuo metu rungtynės jau niekam nebepriklausė. Niekas neturėjo kontrolės, vienas geriausių metikų Eurolygoje Kevinas Punteris turėjo gerą metimą, bet prametė, o Cory nulėmė rungtynes. Judame toliau ir turime pasimokyti.“

Š.Jasikevičius negalėjo pasakyti, kokia situacija su Nicku Calathesu, kuris ketvirtojo kėlinio pabaigoje susižeidė čiurną ir nebaigė rungtynių.

Treneris taip pat pabrėžė, kad tokiame klube kaip „Barcelona“ reikia laimėti iš karto ir nėra laiko pereinamiems sezonams.

Eurolygos finalas tarp „Barcelona“ ir „Anadolu Efes“ ekipų vyks sekmadienį 21.00 val.