Šarūnas Jasikevičius su „Barcelona“ sekmadienį sieks pirmo trofėjaus – lietuvio vadovaujamas klubas žengė į Ispanijos Karaliaus taurės turnyro finalą.

„Barcelona“ pusfinalyje 77:68 (15:12, 23:15, 26:20, 13:21) įveikė dviejų lietuvių atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“.

Klampiai prasidėjusiose rungtynės Š. Jasikevičiaus auklėtiniai sunkiai tvarkėsi su Pieria Henry, kuris surinko 15 iš 21 pirmų baskų taškų.

Antrą kėlinį „Barcelona“ pabaigė keturiais tritaškiais iš eilės ir susikrovė dviženklį pranašumą prieš ilgąją pertrauką.

Po jos katalonai pelnė šešis taškus be atsako ir atitrūko 44:27. Šią persvarą „Barcelona“ išlaikė iki kėlinio pabaigos, o prasidėjus ketvirtam po Kyle Kuričiaus tritaškio įgijo net dvidešimties taškų pranašumą.

Tačiau „Baskonia“ nebuvo nusiteikusi pasiduoti – laimėjo atkarpą 18:2 ir įpusėjus ketvirčiui atsiliko tik 65:69.

Po Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės „Barcelona“ pagaliau nutraukė taškų badą ir galiausiai išsaugojo pergalę.

Kovą dėl kamuolių „Barcelona“ laimėjo net 44:26.

Rokas Giedraitis baskams per 25 minutes pelnė 5 taškus (0/1 dvit., 1/3 trit., 2/3 baud.), atkovojo tris kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Tadas Sedekerskis žaidė vos 4 minutes, per kurias spėjo tik atkovoti kamuolį.

Finale sekmadienį įvyks „El Clasico“ – „Barcelona“ susikaus su Madrido „Real“.

„Barcelona“: N. Mirotičius 16, C. Higginsas 15, K. Kuričius 10, A. Abrinesas 9, B. Daviesas 8.

„Baskonia“: P. Henry 19, T. Jekiri 15, L. Vildoza ir A. Polonara po 10.