Trečiosiose Graikijos vyrų krepšinio pirmenybių finalo rungtynėse šalies vicečempionas Jono Mačiulio Atėnų "Panathinaikos" klubas svečiuose 76:72 (24:17, 11:22, 25:22, 16:11) įveikė čempionės titulą praradusią Pirėjo "Olympiakos" ekipą su Martynu Gecevičiumi ir, laimėjęs seriją iki trijų pergalių 3-0, po metų pertraukos susigrąžino čempiono titulą.

Pirmąsias serijos rungtynes "Panathinaikos" krepšininkai svečiuose laimėjo 64:51 (19:11, 12:11, 18:14, 15:15), o antrąjį susitikimą savo aikštėje - 63:52 (16:21, 13:10, 24:14, 10:7).

Tiesa, trečiadienio rungtynės nebuvo baigtos. Likus iki ketvirtojo kėlinuko 1 minutei ir 27 sekundėms, Stephane'as Lasme taikliu dvitaškiu metimu padidino svečių persvarą iki keturių taškų - 76:72 ir tuo metu neišlaikė šeimininkų sirgalių nervai bei prasidėjo neramumai. Į aikštę pradėjus lėkti pašaliniams daiktams, petardoms, abi komandos paliko areną ir pasislėpė rūbinėse.

Po pusantros valandos, kai areną paliko visi žiūrovai, "Olympiakos" krepšininkai pradėjo šilti, tačiau dar po pusvalandžio rungtynių teisėjai nusprendė nebetęsti susitikimo ir pergalę įskaitė "Panathinaikos" klubui.

J. Mačiulis nugalėtojams pelnė 11 taškų, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei po du sykius suklydo ir prasižengė. Per 28 su puse žaidimo minutės (28:28) jis pataikė 2 tritaškius iš 5, 2 dvitaškius iš 4 bei vienintelį baudos metimą.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas Dimitris Diamantidis, kuris trečiosiose rungtynėse nugalėtojams pelnė 18 taškų, po krepšiais atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

14 taškų į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė Kostas Tsartsaris, 12 - Stephane'as Lasme, 10 - Roko Leni Ukičius.

M. Gecevičiaus trečiadienį aikštelėje nepasirodė. Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Georgios Printezis (14 tšk.), Vassilis Spanoulis (13 tšk.) ir Kyle's Hinesas (10 taškų).

Tai buvo 33-asis "Panathinaikos" krepšininkų čempionų titulas ir keturioliktasis per pastaruosius šešiolika metų. "Olympiakos" komanda šalies čempione buvo dešimt kartų, tačiau per paskutiniuosius šešiolika metų - vos kartą. Nuo 1992-1993 metų sezono, kai čempionui išaiškinti buvo pradėtos rengti finalo serijos, tai buvo jau tryliktoji šių klubų tarpusavio lemiama serija ir devintą kartą mačą laimėjo "Panathinaikos" klubas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.