26
Rungtynių akimirkos. (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Lietuvos rinktinė UEFA Tautų lygoje patyrė antrąją nesėkmę. Valdo Ivanausko auklėtiniai namuose triuškinamai net 0:6 (0:2) nepasipriešino Turkijos futbolininkams.

26

Tai buvo skaudžiausias visų laikų Lietuvos rinktinės pralaimėjimas namuose.

Svečiai lietuvius į nokdauną pasiuntė jau pačioje mačo pradžioje. Svečių saugas Dogukanas Sinikas jau 2-ąją minutę po puikaus reido pelnė įvartį, o 14-ąją minutę turkas dar sykį nuginklavo Lietuvos vartininką.

Kėlinyje tuomet įsyvarvo ramybė, turkai gana užtikrintai kontroliavo mačą. Pavojingą smūgį dar atliko Arvydas Novikovas, tačiau didesnės grėsmės varžovams tai nesudarė.

Iškart po pertraukos rezultatas tapo jau 0:3. Pijus Širvys sužaidžė ranka ir į lietuvių vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kuri realizavo Serdaras Dursonas.

Savo šansą turėjo ir lietyviai, bet Karolio Laukžemio smūgiuotas kamuolys iš geros padėties pataikė į virpstą.

Bet tada turkai surengė tikrą įvarčių fiestą.

Iš pradžių 89-ą minutę Yunus Akgunas greitoje atakoje pelnė pirmą savo įvartį rungtyniaujant Turkijos rinktinėje, o jau per teisėjo pridėtą laiką, 91-ą minutę Halilas Dervisoglu mušė ir šeštąjį varžovų įvartį.

Galiausiai finalinis mačo teisėjo švilpukas paskelbė triuškinamą Turkijos pergalę.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

92 min. Finalinis teisėjo švilpukas. Visiškas Lietuvos sutriuškinimas..

91 min. Kas darosi... turkai pelno dar du įvarčius per keletą minučių. Rezultatas jau labai nepadorus – 6:0 varžovų naudai.

81 min. Turkijos rinktinė pelno ir ketvirtąjį įvartį į Lietuvos vartus. Gerą komandos draugo perdavimą iš krašto uždarė Serdaras Dursunas.

72 min. Turkija turi dar vieną neblogą šansą, bet šįsyk jiems įmušti nepavyksta.

65 min. Puiki proga Lietuvai!  Karolis Laukžemis geroje padėtyje gavęs kamuolį tiesiai prieš vartus smūgiuoja į virpstą.

56 min. Pijus Širvys sužaidžia ranka ir į lietuvių vartus skiriamas 11 metrų baudinys, kuri sėkmingu smūgiu realizuoja Serdaras Dursonas. Turkija priekyje jau 3:0.

45 min. Prasideda antroji mačo dalis. Per pertrauką Valdas Ivanauskas atliko du keitimus - Artūrą Dolžnikovą pakeitė Fiodoras Černychas, o vietoj Lino Mėgelaičio pasirodė Edgaras Utkus

Pirmas kėlinys:

45 min. Rungtynių arbitras skelbia pirmojo kėlinio pabaigą. Lietuvai nesiseka itin kurti, o turkai įmušė du greičius įvarčius ir pirmauja 2:0.

32 min. Žaidimas kiek aprimo. Turkai nerezga atakų, bet susikurti kažko ypatingo nepavyksta ir lietuviams.

14 min. Atsiliekame jau 0-2. Puiki turkų ataka, vienas prieš vartininką iššokęs D. Sinikas pelno antrąjį savo ir komandos įvartį mače. Labai prasta rungtynių pradžia Lietuvai.

7 min. Pirmasis pavojingas Lietuvos išpuolis. Iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę įsiveržęs Arvydas Novikovas turi neblogą šansą, bet kaire koja smūgiuoja virš vartų.

2 min. Oh...tikras šaltas dušas. Dogukanas Sinikas priėmė kamuolį beveik aikštės viduryje, atliko fantastiška reidą ir smūgiu pažeme išveda turkus į priekį. Štai tokia pradžia lietuviams..

1 min. Rungtynės prasideda!