Italijoje solidžiai žaidžiantis Tomas Dimša stebi „Žalgirį“: „Ir kelios minutės Eurolygoje būtų visai kitokia patirtis“

Italijoje puikų sezoną žaidžiantis gynėjas Tomas Dimša atvyko padėti ir rinktinei bei pluša treniruotėse bando perprasti naujojo rinktinės trenerio Kazio Maksvyčio žaidimo filosofiją.

Kauno „Žalgiriui“ priklausantis, bet antrą sezoną nuomos pagrindais svetur rungtyniaujantis lietuvis demonstruoja solidžią statistiką.

Praėjusį sezoną jis praleido Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ ekipoje, o šią vasarą atvyko į Italiją bei prisijungė prie Trevizo „NutriBullet“ klubo.

Šį sezoną Trevizo klube Čempionų lygoje gynėjas vidutiniškai per mačą renka po 16,8 taško, 3,8 atkovoto kamuolio ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Artėjant pasaulio krepšinio čempionato atrankos mačui K. Maksvytis yra užsiminęs, kad kad per kelias dienas bus sunku perteikti žaidėjams savo filosofiją. T. Dimša sutiko su tokia trenerio mintimi.

„Kaip treneris ir sakė, tai tikrai nėra lengva, bet turėjome tas kelias treniruotes, pagrindinius dalykus apsišlifavome, praėjome paprastus dalykus. Manau, kad šiai dienai pakako“, – suririnkusiems žurnalistams po ketvirtadienio treniruotės sakė T. Dimša.

Koks pirmasis įspūdis apie naują trenerį, kada įvyko pirmasis kontaktas su juo?

Įspūdis, kaip ir su kiekvienu treneriu, kai pamatai kažką naujo, išmoksti. Tarp mūsų kontaktas buvo gal likus mėnesiui iki lango, treneris paskambino turbūt kiekvienam asmeniškai, pasikalbėjome ir tiek.

Kalbant apie jūsų vaidmenį rinktinėje, ko treneris iš tavęs tikisi, jau teko kalbėtis?

Sakė tiesiog žaisti savo žaidimą, būti agresyviam, kurti žaidimą, veržtis daugiau į baudos aikštelę, pačiam atakuoti krepšį ar išpasuoti. Svarbiausia yra komanda, bendri veiksmai. Kad ir kokias roles turėjome komandose – čia viskas yra kitaip.

Ar galima sakyti, kad pavojingesnis varžovas laukia pirmadienį, kai žaisite su čekais išvykoje?

Jeigu imant, kaip sakant, šalių vardu, tai manau, kad taip. Bet niekas čia mums pergalės neatiduos. Kad ir kaip banaliai tai skamba, bet krepšinį žaisti moka visi.

Kokias stipriąsias Bulgarijos rinktinės puses išskyrė treneris?

Jie nėra itin aukšti, todėl labai bėga į greitą puolimą, bet reikia stabdyti jų greitą puolimą. Jei priversime juos žaisti pozicinį mūsų krepšinį, tada elemntariai jie neturi nei ūgio persvaros, nei greičio. Tai bus mums į naudą.

Pasirengimui vos kelios dienos, o ir treneris nauja. Kuo skiriasi šis pasirengimas  nuo kitų?

Visur krepšinis yra panašus, bet kiekvienas treneris turi savo derinių, sistemą, kažkokių detalių. Lygiai tas pats ir šįkart.

REKLAMA

Italijoje žaidžiate gerai, kaip pats apbūdintumėte savo žaidimą ir situaciją ten?

Viskas gerai, smagu. Komanda auganti, turime tikslų. Žaisti laiko irgi gaunu, manimi pasitiki, būna geresnių rungtynių, būna prastesnių. Svarbiasia išvengti to bangavimo ir viskas bus gerai.

Jūs vis dar priklausote „Žalgiriui“. Paulius Motiejūnas sakė, kad kitą sezoną Tomas tikrai bus komandoje. Apskritai, ar stebite žalgiriečių žaidimą?

Aišku, kad, kai yra laiko, žiūriu ir palaikau. Manau, kad ta jų duobelė buvo laikina ir viskas dabar tik gerės.

Jei palygintumėte save su tuo žaidėju, kuris su „Žalgiriu“ pasirašė sutartį prieš du metus ir su tuo, koks esate dabar – kokias išvadas sau galėtumėte pasidaryti?

Be abejo, kad įgavau daug patirties įgaunu. Tačiau manau, kad kelios minutės Eurolygoje yra visiškai kitokia patirtis nei Čempionų lygoje. Patirtį tikrai pasiimi, bet tikrai negaliu pasakyti, kad galėčiau jau žaisti vienu ar kitur, nes visur krepšinis yra kitoks.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų