Slovėnijoje surengtas ITF serijos vyrų teniso turnyras baigė istoriniu 17-mečio Viliaus Gaubo (ATP-1042) triumfu.

Sekmadienį vienetų varžybų finale lietuvis per 1 valandą 45 minutes 6:3, 6:4 nugalėjo 29-erių kroatą Duję Kekežą (ATP-908). Taip V.Gaubas pirmą kartą karjeroje iškovojo ITF vyrų teniso turnyro nugalėtojo titulą.

Finalą lietuvis pradėjo laimėdamas varžovo padavimų seriją, bet D.Kekežas iš karto atsakė tuo pačiu. Dar kartą V.Gaubas pabandė atitrūkti nuo kroato, kai penktajame geime realizavo „break pointą“. Šį sykį D.Kekežui atsitiesti nepavyko, o devintajame geime jis pralaimėjo dar vieną savo padavimų seriją.

Antrajame sete V.Gaubas ne kartą turėjo problemų savo padavimų metu, bet šiaip ne taip atsilaikydavo ir neleisdavo kroatui perimti iniciatyvos. Pats V.Gaubas šiame sete „break pointų“ neturėjo iki dešimtojo geimo, kai atitrūko 40:15 ir gavo dvi galimybes tašku laimėti finalą. D.Kekežas dar priartėjo iki 30:40, bet tada lietuvis pelnė čempionišką tašką.

V.Gaubas finale realizavo 4 iš 10 „break pointų“ (kroatas – 1 iš 2) ir daug sėkmingiau rinko taškus pirmaisiais padavimais (71 proc. prieš 54 proc. laimėtų įžaistų kamuoliukų).

V.Gaubui atiteko 15 ATP vienetų reitingo taškų ir 2160 JAV dolerių. ATP vienetų reitinge jis turėtų kilti maždaug per 300 vietų į viršų.

Trečiadienį V.Gaubas dalyvavo dvejetų varžybose kartu su tautiečiu Pijumi Vaitiekūnu. Jiems vieta pagrindiniame etape atsilaisvino, kai ten atsisakė žaisti kita tenisininkų pora. Deja, lietuviai pirmajame rate 4:6, 6:2, [6:10] pralaimėjo prieš italus Andrea Guerrieri ir Edoardo Zanadą. Už dalyvavimą dvejetų varžybose lietuviai pasidalins 108 JAV dolerius.

ITF serijos vyrų teniso turnyro Slovėnijoje prizų fondą sudaro 15 tūkst. JAV dolerių.