76
Mačo momentai  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Arnas Butkevičius buvo vienas pagrindinių žaidėjų, kurie lemiamu metu užkūrė Kauno „Žalgirį“ (2/0), kuris Eurolygoje namuose 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18) įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (1/1).

76

Jo galingas dėjimas, dvitaškis ir tritaškis ketvirtajame kėlinyje padėjo pamatus lemiamam žalgiriečių spurtui, kurio dėka komanda ne tik pavijo serbus, bet ketvirtojo kėlinio antroje pusėje ir perlaužė mačo eigą.

Galiausiai „Žalgiris“, kuris ketvirtąjį kėlinį laimėjo 29:18, išlaikė trapią, bet pergalingą persvarą mačo pabaigoje.

A. Butkevičius per 19 minučių pelnė 12 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

„Sunkus mačas. Daugiau laiko žaidėme blogai ir tik dėl gerų emocijų ir juodo darbo perlaužėme mačo eigą. Trūko kokybės, vėl žaidėme panašų krepšinį kaip ir pirmosiose rungtynėse ir tik pabaigoje nurimome “, – po mačo sakė jis.

„Nuo dėjimo gal, jei atvirai, nesikuklinant. Pasikartosiu, kad pabaigoje pradėjome žaisti geresnį krepšinį, agresyviau, nebijojome juodo darbo. O iki tol darėme daug psichologinių klaidų, trūko komunikacijos ir kokybės. Laimėjome, smagu, bet džiaugsmo nėra daug dėl paties žaidimo “, – paklaustas apie lemiamą užsikūrimo momentą atsakė A. Butkevičius.

Kas lemia kokybės trūkumą?

Visose rungtynėse kapstomės ir tik paskutinio kėlinio dėka, kai degame, tada susiimame ir atrandame taip, kaip norime žaisti. Reikia mums ir treneriams daryti išvadas. Nepasakyčiau, kad gerai vykdėme žaidimo planą, tad mūsų, žaidėjų, kaltė didelė. Daug nesusikalbėjimo, tad mums reikia tai spręsti ir norėtųsi didesniais žingsniais eiti į priekį.

Pats iki ketvirtojo kėlinio buvai pelnęs vos tašką.

Ne taškuose buvo esmė, o visame mano žaidime, ką aš dariau iki tol. Ne mano rungtynės, klaida po klaidos, buvau piktas ant savęs. Taip, geras epizodas įneša pasitikėjimo, man to galbūt ir reikėjo. Tu negali forsuoti, turi spręsti problemas. Kažkiek dėjimas užkūrė ir paskui sekė geresni epizodai.

Kaip vis nepavykdavo sustabdyti veterano M. Teodosičiaus?

Buvo akcentas, kad jis puikiai įžaidinėja kamuolį ir mes turėjome daug problemų du prieš du gynyboje. Bet ne tik su juo. Daugiausiai iš nesusikalbėjimo, kad nesikečiame laiku ginamaisiais arba ne ten, kur reikia. Tad toks žaidėjas tokias situacijas puikiai išnaudos.

Šiandien tokių klaidų buvo daug ir jis sukūrė gerus epizodus.

Kiek smagu buvo sugrįžti prie tokios minios?

Nerealiai smagu. Laukimas kažkiek galbūt ir sukėlė vidinę įtampą, reikėjo laiko ją nusimesti. Nuo pat paskutinių praėjusio sezono rungtynių to laukiau. Ačiū sirgaliams, kad jau pirmosiose rungynėse užpildė areną. Tikras malonumas žaisti tokioje arenoje, padėka jiems.

Ketvirtajame kėlinyje pelnėte septynis taškus iš eilės. Kiek tai buvo planas, o kiek jūsų asmeninė iniciatyva?

Vienas avantiūriškas dvitaškis, tada sekė dėjimas, o paskui tritaškis iš gero judėjimo puolime.

Kitą savaitė Eurolygoje dviguba. Kokie akcentai?

Dar laukia LKL rungtynės. Ten irgi nėra lengvo gyvenimo. O kalbant apie Eurolygą, tai norėtųsi, kad tie žingsniai į priekį būtų didesni. Klaidos kartojasi, tad reiškia, kad kažko nesuprantame, nesusikalbame. Komunikacija turi būti geresnė, tai mūsų tikslas, kad būtų kuo mažiau daromų klaidų.

Stingame kokybės, bet vis reikia kažką įtraukti kiekviename mače ir tada galime tikėtis gerų rezultatų. Kol kas slystame, bet ilgoje perspektyvoje negerinant žaidimo gali pritrūki.