76
Mačo momentai  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Įspūdingai mačo pabaigoje atsitiesęs Kauno „Žalgiris“ (2/0) penktadienio vakarą įsirašė antrąją pergalę Eurolygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje arenoje 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18) pranoko Belgrado „Crvena Zvezda“ (1/1) klubą su Roku Giedraičiu.

76

Žalgiriečiai geriau pradėjo rungtynes, kai sėkmingai puolė ir išsiveržė į priekį 13:4. Bet tad pasipylė klaidos, serbai pabudo ir spurtavę kėlinio antroje pusėje jau jie išsiveržė į priekį 21:19.

Vėliau  „Žalgiris“ puolime vis tarsi sustodavo. Varžovai tuo naudojosi ir visada išliko šiek tiek priekyje, o komandos ilsėtis išėjo „Crvena Zvezda“ pirmaujant 38:35.

Trečiajame kėlinyje vaizdas išliko panašus. Šeimininkai labai strigo idėjų puolime. Nors nežibėjo ir serbai, tačiau jie visada išlikdavo keliais žingsniais priekyje (56:50).

„Žalgiris“ vis kentė puolime, bet lemiamu momentu komanda įspūdingai atsitiesė ir užsikūrė. Arnas Butkevičius atliko įspūdingą dėjimą, pridėjo tritaškį, tolimą metimą įmetė ir B. Manekas.

Likus keturioms minutėms žalgiriečiai jau ne tik pavijo varžovus, bet ir pimavo 67:64. Serbai vis bandė vėl perlaužti mačo eigą ir artėjant mačui prie pabaigos vyko labai atkakli kova.

Bet pačioje pabaigoje „Žalgiris“ visgi išlaikė trapią, bet pergalingą persvarą 79:74.

„Žalgiris“ visiškai sustabdė R.Giedraitį, kuris per 32 minutes pelnė vos 4 taškus (2/6 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 4 atšokusius, perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, padarė 3 klaidas, kartą prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 18 (7/9 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud., 7 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 15, Arnas Butkevičius 12, Brady Manekas 9, Kevarriusas Hayesas (4 blk.) ir Keenanas Evansas (5 rez. perd.) po 8.

„Crvena Zvezda“: Luka Mitrovičius 16 (6/10 dvit., 4/6 baud., 8 atk. kam.), Milošas Teodosičius 15, Shabazzas Napieras 9.