Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate šeštadienio vakarą startavo paskutinė Lietuvos atstovė – Liveta Jasiūnaitė, kur užėmė šeštą vietą.

28-erių sportininkė moterų ieties metimo finale neparodė tokio gero rezultato, kaip atrankoje. Lietuvė su 58,95 metro (57,39 – 58,73 – 56,53 – 58,95 – X – X) užėmė 6-ą vietą tarp 12-os finalo dalyvių.

Ketvirtadienį L. Jasiūnaitė įspūdingai pasirodė atrankoje. Antru mėginimu ji pasiuntė aiškų signalą varžovėms – lietuvės ietis skriejo 61,85 m ir leidosi už kvalifikacinio normatyvo (61 m) žymos. Trečio bandymo L. Jasiūnaitei atlikti nereikėjo. Lietuvės pasirodymas atrankoje buvo pats geriausias – į finalą ji pateko su pirmu rezultatu. Kartu su L. Jasiūnaite kvalifikacinį normatyvą viršijo tik graikė Elina Tzengko. Jai taip pat užteko dviejų mėginimų, kad pasiektų 61,28 m rezultatą.

Kitoje atrankos grupėje nebuvo nė vienos sportininkės, kuri įvykdytų kvalifikacinį normatyvą. Arčiausiai tikslo buvo Čekijos legenda Barbora Špotakova. Pasaulio rekordininkės ietis skriejo 60,75 m. Už finalo borto liko Rio de Žaneiro olimpinė čempionė kroatė Sara Kolak ir Tokijo olimpiadoje ketvirtą vietą užėmusi turkė Eda Tugsuz.

L. Jasiūnaitei priklausantis Lietuvos rekordas nuo 2019 m. siekia 63,98 m, o jos geriausias šio sezono rezultatas yra 63,80 m. Praėjusiame Europos čempionate lietuvė pasiekė didžiausią karjeros laimėjimą, iškovodama bronzą. Tuometinė čempionė vokietė Christin Hussong šį kartą savų sirgalių akivaizdoje nestartuoja dėl ligos, o vicečempionė čekė Nikola Ogrodnikova šiaip ne taip pateko į finalą su 8-u rezultatu (57,82).