Šeštadienį baigėsi Tokijo vasaros olimpinių žaidynių vyrų bokso svorio kategorijos iki 75 kg turnyras, kuriame čempionu po dramatiškos kovos tapo brazilas Herbertas Sousa.

Kovoje dėl aukso brazilas susitiko su ukrainiečiu Oleksandru Chyžniaku. Pirmus du raundus Ukrainos boksininkas taktiškai pranoko varžovą – visi 5 teisėjai O.Chyžniakui atidavė pergalę abiejuose raunduose (20:18, 20:18, 20:18, 20:18, 20:18).

O.Chyžniakui net nebuvo būtina laimėti trečiojo raundo – jam tereikėjo atsilaikyti iki finalinio gongo. Visgi, iki kovos pabaigos likus pusantros minutės H.Sousa po smūgių kombinacijos „paguldė“ O.Chyžniaką. Ukrainietis žaibiškai atsistojo ir norėjo tęsti kovą, bet akivaizdžiai svirduliavo ir teisėjas neleido jam toliau kovoti.

23-ejų H.Sousa 2019 m. laimėjo pasaulio čempionato bronzą. Olimpinių medalių jis dar neturėjo. Šeštadienį vyko ir dar 4 bokso finalai.

Ten čempionais tapo britas Galalas Yafai (iki 52 kg), bulgarė Stoyka Želiazkova Krasteva (iki 51 kg) ir turkė Busenaz Surmeneli (iki 69 kg).