Sekmadienį Rygoje (Latvija) nusileido pasaulio ledo ritulio čempionato uždanga ir paaiškėjo 2021 m. čempionai.

Didžiajame finale vos 24 metų žaidėjų vidurkį turinti Kanada po pratęsimo 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) palaužė čempionų titulą gynusią Suomijos rinktinę ir trečią kartą per šešis čempionatus iškovojo aukso medalius.

Tai buvo jau penktas kartas, kuomet Suomija ir Kanada susikauna finale. 1994, 2007, 2016 m. tarpusavio finalą laimėjo Kanada, tuo tarpu 2019 m. finale triumfavo suomiai.

Itin jauną komandą į čempionatą atvežusi Kanada turnyrą pradėjo trimis nesėkmėmis iš eilės, tačiau sugebėjo atsitiesti, įveikė Norvegiją (4:2), Kazachstaną (4:2) ir Italiją (7:1), išplėšė baudinių seriją prieš Suomiją (2:3) ir to užteko, kad į atkrintamąsias patektų iš ketvirtosios B grupės vietos. Ketvirtfinalyje kanadiečiai 2:1 sugebėjo nugalėti pirmą vietą A grupėje užėmusią Rusijos olimpinio komiteto (ROC) rinktinę, o pusfinalyje – favoritus amerikiečius. Kanadai tai buvo penktas finalas per pastaruosius šešis čempionatus.

Iki šiol nebuvo tokios komandos, kuri pralaimėjusi pirmąsias tris čempionato rungtynes, iškovotų aukso medalius Suomijos rinktinė buvo praėjusio pasaulio čempionato, vykusio 2019 m. čempionė.

Per pastaruosius 10 čempionatų suomiai jau penkis kartus pateko į finalą ir iškovojo 2 aukso bei 3 sidabro medalius.

Rungtynių pradžioje Kanada du kartus pažeidė taisykles, o praėjus vos sekundei po antrosios nuobaudos pabaigos, suomis Mikaelis Ruohomaa (8:57) sugebėjo nuginkluoti kanadiečių vartininką ir išvedė suomius į priekį – 1:0.

Po penkių minučių įvyko susistumdymas, po kurio Michaelis Buntingas buvo nubaustas 2 baudos minutėmis.

Pirmame kėlinyje abi komandos atliko po 8 smūgius į vartus, tačiau jeigu suomiai žaidė itin drausmingai ir nei karto nepažeidė taisyklių, tai kanadiečiai surinko 16 baudos minučių.

Antrojo kėlinio pradžioje jau suomiai pradėjo rinktis baudos minutes, o po antrosios nuobaudos, vieno žaidėjo kiekybinę persvarą išnaudojo Maxime‘as Comtoisas (24:30), pelnęs išlyginamąjį įvartį.

Likus žaisti 4 min. iki kėlinio pabaigos kanadiečiai surengė puikų išpuolį, kuris pasibaigė įvarčiu, tačiau teisėjai peržiūrėjo vaizdo įrašą ir pamatė, kad vienas iš puolančios komandos žaidėjų į zoną įžengė anksčiau nei tai padarė ritulys, todėl įvartis buvo anuliuotas. Trečiame kėlinyje sužaidus šiek tiek daugiau nei penkias minutes Petteri Lindbohmas smūgiu iš vidutinio atstumo į tolimąjį vartų kampą įmušė pirmąjį savo čempionato įvartį bei išvedė suomius į priekį – 2:1.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei 7 minutes suomiai prasižengė ir rungtyniavo mažumoje, o tuo pasinaudojęs Adamas Henrique antruoju bandymu įgrūdo ritulį į vartus ir išlygino rezultatą – 2:2.

Per pagrindinį rungtynių laiką daugiau įvarčių pelnyta nebuvo, o finale, pagal IIHF taisykles, žaidžiama pratęsimai po 20 minučių ir nėra mušami baudiniai.

Pratęsimo metu sėkmė lydėjo kanadiečius. Sužaidus šiek tiek daugiau nei 6 minutes fantastišką ataką surengė Connoras Brownas ir Nickas Paulas, o pastarasis ir nukreipė ritulį į vartus bei padovanojo Kanadai įspūdingą pergalę.