Šeštadienį Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitiniame divizione netikėtą pergalę iškovojo praėjusių metų bronzos medalių laimėtoja Latvijos rinktinė, kuri B grupės susitikime po pratęsimo 5:4 (0:1, 1:1, 3:2, 1:0) palaužė iš žemesnio diviziono atėjusius Lenkijos ledo ritulininkus.

Lenkus į priekį pirmajame kėlinyje kuriozišku įvarčiu išvedė Krzysztofas Macias (15:29), tačiau antrojo kėlinio pradžioje Roberts Mamcics (22:18), pakartodamas komandos draugo smūgį, rezultatą išlygino.

Lenkai vėl į priekį išsiveržė po 6 minučių, kai įvartį pelnė Kamilas Walega (28:15), tačiau trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet latviai žaidė mažumoje, įvartį iš arti pelnė Rodrigo Abols (42:32).

Lenkai vėl pranašumą įgijo po 5 minučių, kai K.Macias (47:56) pasižymėjo greitoje atakoje ir pelnė antrąjį savo įvartį.

Antroje trečiojo kėlinio pusėje jau spindėjo Latvijos ledo ritulininkai – iš pradžių Kaspars Daugavins (52:25) išlygino rezultatą (3:3), o netrukus pro varžovų gynybą prasibrovęs Rihards Bukarts (54:54) pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė latvius į priekį – 4:3.

Įvarčių lietus tuo nesibaigė ir po mažiau nei 2 minučių lenkas Mateuszas Brykas (56:24) jau ketvirtą kartą šiame susitikime tarp komandų atstatė lygybę – 4:4.

Likus žaisti vos 32 sek. iki pagrindinio laiko pabaigos, latvis Kristaps Roberts Zile pažeidė taisykles, tačiau per likusį laiką lenkai kiekybinės persvaros neišnaudojo ir buvo žaidžiamas pratęsimas.

Pratęsime latviai dar beveik pusantros minutės žaidė mažumoje, tačiau sugebėjo atsilaikyti.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės iki pratęsimo pabaigos, latviai perėmė ritulį varžovų zonoje R.Abols atliko perdavimą priešvartyje buvusiam Kasparui Daugavins (63:29) ir šis pelnė pergalingą Latvijos rinktinės įvartį.

Latvijos rinktinė atliko 37 smūgius į vartus, tuo tarpu lenkai – 22.

Dar prieš rungtynes latviai surengė eiseną, kuri buvo užfiksuota IIHF operatorių.

Lenkijos rinktinė buvo dažna I-ojo diviziono A grupės dalyvė ir jame rungtyniavo 2014 – 2018 m., tačiau prieš pat COVID-19 pandemiją lenkai nukrito į I-ojo diviziono B grupę ir iškovojo bronzos medalius. 2020 ir 2021 m. čempionai nevyko, o 2022 m. IB divizione lenkai iškovojo aukso medalius ir sugrįžo į IA divizioną. Jame 202ę m. lenkai liko antri bei iškovojo vietą elitiniame divizione, kuriame yra žaidę gerokai seniau (2002 m.) nei 2012 m. įdiegus naują pasaulio čempionatų sistemą.

Latvija yra nuolatinė elitinio diviziono dalyvė, o praėjusiais metais iškovojo istorinius bronzos medalius.

Danai sutriuškino austrus

Užtikrintą pergalę A grupėje iškovojo Danijos rinktinė, kuri 5:1 (2:1, 1:0, 2:0) nugalėjo Austriją.

Du įvarčius danams pelnė Joachimas Blinchfeldas (38:54 ir 58:57), po kartą pasižymėjo Markus Lauridsenas (13:19), Frederikas Stormas (16:11) ir Felixas Scheelas (53:44).

Vienintelio įvarčio autorius austrų gretose buvo Manuelis Ganahlas (19:35).

Danai atliko 34 smūgius į vartus, tuo tarpu austrai – 17.

Austrija nuo 2013 iki 2017 m. dažnai migruodavo tarp elitinio ir I-ojo diviziono A grupės, o 2019 m., po dviejų iš eilės sezonų, praleistų elite, vėl iškrito į žemesnį divizioną. Visgi dėl COVID-19 pandemijos dvejus metus IA diviziono turnyras nebuvo organizuojamas, o Rusijai pradėjus karą Ukrainoje ir IIHF diskvalifikavus šalis agresores, austrai automatiškai grįžo į elitinį divizioną, kuriame per pastaruosius du čempionatus iškovojo vos dvi pergales, tačiau sugebėdavo neužimti paskutinės vietos grupėje.

Danija yra nuolatinė elitinio diviziono dalyvė, tačiau paskutinį kartą atkrintamosiose žaidė tik 2016 m.

A grupėje rungtyniauja Kanados, Suomijos, Šveicarijos, Čekijos, Danijos, Norvegijos, Austrijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės, tuo tarpu B grupėje – JAV, Vokietijos, Švedijos, Slovakijos, Latvijos, Prancūzijos, Kazachstano ir Lenkijos rinktinės.

Kiekvienos grupės blogiausios komandos kitais metais nukris į I-ojo diviziono A grupę, tuo tarpu keturias pirmąsias vietas užėmusios grupių komandos pateks į ketvirtfinalį.

Primename, kad iš I-ojo diviziono A grupės kitais metais į elitinį divizioną pakils Vengrijos ir Slovėnijos komandos.