Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ (13/18) krepšininkai pademonstravo įspūdingą gynybą prieš Vitorijos „Baskonia“ (16/15) lyderius Markusą Howardą ir Chima Monekę. Tuo tarpu patys pagirtinai puolę Andrea Trinchieri auklėtiniai sutriuškino varžovus 94:76 (25:17, 23:17, 23:23, 23:19).

Dvigubą Eurolygos savaitę abi ekipos baigė priešingomis nuotaikomis. Žalgiriečiai įsirašė dvi pergales, tuo tarpu Tado Sedekerskio atstovaujama ekipa suklupo abu sykius.

Rungtynes kauniečiai pradėjo netikėtu startiniu penketu. Į jį kartu su Keenanu Evansu, Edgaru Ulanovu, Laurynu Biručiu ir Dovydu Giedraičiu pateko Danielius Lavrinovičius, kuris pakeitė praėjusiose rungtynėse tragiškai pasirodžiusį Brady Maneką.

Mačo pradžioje geriau sekėsi Duško Ivanovičiaus ekipai. Agresyviai kauniečių priekinę liniją atakavo 4 taškus pelnęs estas Maikas Kotsaras, o Vanja Marinkovičius pridėjo tritaškį ir dvitaškį 9:13.

Gyvybės į kauniečių žaidimą įnešė aikštėje po keitimo pasirodęs Edmondas Summneris, kuris iškart ėmėsi darbo. Vienoje atakoje jis pelnė tritaškį, o kitoje atėmęs kamuolį iš Codi Millerio-Mcintyre'o pelnė dvitaškį greitajame puolime. Po sėkmingos amerikiečio serijos žaliai-balti pasivijo varžovus 14:15.

Antra pirmojo kėlinuko pusė ir toliau palankiai klostėsi žalgiriečiams. Šešis tašus pelnė Kevarriusas Hayesas, o po dešimties žaidimo minučių mūsiškiai buvo priekyje 25:17.

Nesėkminga rungtynių pradžia buvo baskų puolimo lyderiui Markusui Howardui, kuris prametė visus 4 savo mestus tritaškius.

Siautėjo K. Hayesas

Antrajamė kėlinuke A. Trinchieri štabas ir toliau gerai išnaudojo K. Hayeso ūgio pranašumą prieš „Baskonia“ priekinę liniją ir sužaidus pirmas tris kėlinio minutes pirmavo 32:22.

Pirmoje mačo pusėje iš viso K. Hayesas surinko 12 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Po dviejų kėlinių Nemuno sala ošė, o „Žalgiris“ pirmavo užtikrintai 48:34.

Trečiasis rungtynių ketvirtis prasidėjo gera svečių ekipos gynyba ir per pirmas penkias minutes 12 taškų pelnę baskai kauniečiams teleido įmesti keturis 52:46.

Ritmą po ilgosios pertraukos atrado M. Howardas, kuris pelnė pirmąjį savo tritaškį, o po jo prasiveržimo skirtumas aptirpo iki vienženklio 61:53.

Visgi kėlinio pabaigoje vėl gerą bangą pagavo žalgiriečiai, kurie po Tomo Dimšos tritaškio susigrąžino dviženklį pranašumą, o po B. Maneko pirmo taiklaus tolimo metimo greitai atstatė ir rekordinę persvarą 73:57.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamą ketvirtį A. Trinchieri pradėjo su puikiai atrodžiusiu K. Hayesu, kuris atžaidė visą trečią ketvirtį.

Ketvirtajame kėlinyje ir toliau aikštės šeimininkams pavyko rasti visus atsakymus į varžovų pavojingus spurtus, o kauniečių ekipą į priekį tempė antroje mačo dalyje nesustabdomai žaidęs ir iš viso 20 taškų šiose rungtynės pelnęs Keenanas Evansas.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 20 (4 rez. perd., 20 n.b.), Kevarriusas Hayesas 17 (7 atk. kam., 20 n.b.), Edgaras Ulanovas 11 (7 atk. kam.), Arnas Butkevičius 10, Laurynas Birutis 8 (6 atk. kam.).

„Baskonia“: Codi Milleris-McIntyre‘as 16 (7 rez. perd., 6 kld.), Markusas Howardas 14 (2/9 trit.), Chima Moneke (6 atk. kam.) ir Vanja Marinkovičius – po 12, Matthew Costello 11 (6 atk. kam.).

Į Kauną atvyko keli tūkstančiai estų

Dvigubą Eurolygos savaitę antrą kartą namuose rungtyniausiantys Andrea Trinchieri auklėtiniai šįkart į kovą stos sklidinoje namų arenoje, o į ją atvyko ir gausus būrys estų, palaikysiantys „Baskonia“ gretose rungtyniaujančius tautiečius Maiką Kotsarą ir Sanderį Raieste.

Sirgalių iš Estijos gali būti net keletas tūkstančių, o „Baskonia“ savo „Twitter“ paskyroje pasidalino nuotrauka, kurioje į Lietuvą atvykę estai pasipuošė originaliais abiejų komandų logotipais ir spalvomis nudažytais marškinėliais.

Abi ekipos akis į akį buvo susitikę spalio mėnesį. Tada pergalę 99:82 šventė kauniečiai. Žalgiriečiai turnyro lentelėje užima 15-ą vietą ir nuo įkrintamųjų zonos atsilieka dviemis pergalėmis. Savo ruožtu baskai geresnėje padėtyje ir rikiuojasi devinti. '

Savaitę baskai pradėjo pralaimėjimu 83:87 Belgrado „Partizan“, o žalgiriečiai 96:81 įveikė Bolonijos „Virtus“.

tv3.lt

Dvejos paskutinės rungtynes,balzamas širdžiai,kaip nori gali kovoti ,šaunuoliai sveikinimai.
Ačiū Žalgiriui uz pergale kurios nesugebėjo apkartinti net ir Žiurausko kriokimas