REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sergio Scariolo atvedė ispanus į dar vieną viršūnę. Jo vadovaujama Ispanijos krepšinio rinktinė kėlė nugalėtojų taurę pasibaigusiame Europos čempionate.

Sergio Scariolo atvedė ispanus į dar vieną viršūnę. Jo vadovaujama Ispanijos krepšinio rinktinė kėlė nugalėtojų taurę pasibaigusiame Europos čempionate.

REKLAMA

S.Scariolo tai buvo jau ketvirtasis Europos čempionato auksas (2009, 2011, 2015, 2022 m) su Ispanijos rinktine. 2017 metais jis su ispanais iškovojo bronzą.

Prie visų šių apdovanojimų dar būtina pridėti 2019 m. pasaulio čempionų titulą ir sidabro bei bronzos medalius atitinkamai Londono ir RIO žaidynėse.

„Lengva pasakyti, kad esame labai laimingi. Atvykome į čempionatą būdami aštuntoje vietoje čempionato komandų FIBA reitinge, bet žingsnis po žingsnio sugebėjome lipti aukštyn. Už nugaros palikome nuostabias komandas, o finale nugalėjome Prancūziją su NBA, Eurolygos žaidėjais. Įspūdinga matyti, kokias komandas aplenkėme.

O MVP tapo Willy... Prieš turnyrą kalbėjome, kad neturime žaidėjo, kurį galėtume įterpti tarp turnyro žvaigždžių, neturėjome vieno iš 15 geriausių žaidėjų. Tad pasakiau Willy, kad tu turi būti tas vyrukas. Turi pasijudinti ir tapti juo. 

REKLAMA
REKLAMA

Džiaugiuosi už jį ir visą komandą. Kaip žmogus išgyvenu daug emocijų, bet, kaip treneris, džiaugiuosi, nes žaidėme nuostabų krepšinį. Žaidėme nuostabiai ir gynyboje, ir puolime.

REKLAMA

Mūsų trūkumai galėjo lemti lėtesnį puolimą ar sprendimus, bet mes kaip tik žaidėme dinamiškai, greitai, dalinomės kamuoliu, atlikome daug rezultatyvių perdavimų, buvome kantrūs ir reikiamu metu išgyvenome sunkias akimirkas rungtynėse. Jaučiuosi labai laimingas dėl to, kad žaidėjai sekė mano nurodymus nuo pat pirmos dienos“, – spaudos konferencijoje po finalo sakė S. Scariolo.

Treneris prakalbo mače naudotas žaidimo taktikas. Viena jų buvo bandyti kuo labiau provokuoti varžovus klysti ir pelnyti lengvus taškus. Prancūzija mače suklydo 19 kartų.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinojome, kad turime žaisti greitai, nes neturime reikiamo dydžio, kad rinktume taškus poziciniame puolime. Mums reikėjo taškų greitame puolime, o darydami tam tikrus dalykus galime išprovokuoti varžovų klaidas.

Džiaugiuosi jų klaidų skaičiumi, taip pat džiaugiuosi atkovotais kamuoliais, nes pagal šį rodiklį sužaidėme lygiai su tokia komanda kaip Prancūzija. Atlikome net 24 rezultatyvius perdavimus ir tai daug ką pasako apie mūsų gerą puolimą“, – pridūrė ispanų treneris

„Šios pergalės skonis yra kitoks, ypatingas. Daug ką lemia užkulisinis darbas, ypač jaunimo programos, darbas ispanų klubuose, federacijoje. Anksti pradėjome dirbti su žaidėjais, kurie šiandien laimėjo auksą. Viskas prasidėjo nuo atrankos langų. Žinojome, kad mumm, kaip ir, pavyzdžiui prancūzams, truks krepšininkų, kurie galės padėti rinktinei per FIBA langus, nes turime 12-14 žaidėjų, kurie žaidžia Eurolygoje ar NBA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turėjome galvoti apie praktiškai visai naują komandą. Turėjome tokią viziją, kuri šiandien išsipildė. Esame dėl to labai laimingi. Žinoma, nesitikėjome to, kas nutiko. Tikrai negalime sakyti, kad būsime tokie kiekvienais metais. Tai būtų beprotiška.

Bet ėjome teisingu keliu ir dabar mums  iššūkis išlikti konkurencingais, neprarasti savo identiteto, dėl kurio mes buvome mylimi ir nekenčiami daug metų. Talento visada bus didesnio ar mažesnio, bet būdas kovoti kaip komandai visada bus“, – toliau tęsė S. Scariolo.

S. Scariolo negailėjo pagyrų ir savo trenerių štabui. Mačų metu itin išsiskiria Luisas Gilas, kuris itin emocingai, ypač ispanams ginantis, dalina nurodymus aikštėje esantiems žaidėjams.

REKLAMA

Tuo metu S. Scariolo net dažnai sau ramiai tiesiog sėdi ant suolelio.

„Turime penkis vyriausiuosius trenerius savo trenerių štabe. Luisas saugo mano balsą ir energiją. Aš galiu aš galiu likti ant suolo, bendrauti su kitais treneriais, žaidėjais, o jis išsako nurodymus aikštėje esantiems krepšininkams. 

Esu dėkingas, kad jis saugo mano balsą ir energiją. Aš tada galiu susikoncentruoti ties sprendimais, kuriuos teks atlikti tam tikrasi momentais ar derinius“, – šypsodamasis sakė treneris.

Spaudos konferencijoje treneris išgirdo klausimą ir apie tai, koks automobilis yra šiųmetinė Ispanujo komandą. Tai buvo aliuzija į prieš dešimtmetį Lietuvoje vykusias pirmenybes, kai S. Scariolo tada tikino, kad jo vadovaujami ispanai yra lygiai tas pats lyg vairuotum „Ferrari“.

REKLAMA

„Vairuoti „Ferrari“ yra sunku, nes turi žinoti daugybę smulkių dalykų apie šį automobilį. Šiemet buvau griežtesnis, reiklesnis, kartais net agresyvesnis, nes maniau  kad tai yra tinkamas būdas vairuoti šį automobilį.

Kai ajutau, kad žaidėjai nesijaučia puolami ar įžeisti ir reaguoja gerai, mes galėjome spausti akseleratoriaus pedalą ir daryti dalykus, kurių anksčiau nedarėme. Kaip treneris tu turi prisitaikyti, nes kiekviena situacija yra skirtinga“, – užbaigė S. Scariolo.

suviduriuokit visi kelionės metu... Ir gausiai!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų