Nepaisant to, kad Ispanija prasibrovė į Pasaulio taurės aštuntfinalį, tačiau Ispanijos rinktinės treneris Luisas Enrique sakė, kad „neturi ko švęsti“ bei pripažino, kad jį būtų ištikęs „širdies smūgis“, jeigu jis būtų žinojęs, jog vienu metu, pagal abiejų rungtynių rezultatus, ispanai taip pat buvo už atkrintamųjų borto.

Kai kitose rungtynėse Kosta Rika tris minutes antrame kėlinyje pirmavo 2:1 prieš vokiečius, ispanams taip pat grėsė ankstyvas pasitraukimas iš pasaulio čempionato ir juos išgelbėjo tik tai, kad Vokietija galiausiai laimėjo 4:2.

„Futbole nusipelnai arba ne, o mes to nenusipelnėme“, – po rungtynių sakė L.Enrique. „Aš nė kiek nelaimingas. Būčiau norėjęs pirmauti ir laimėti, bet per penkias minutes Japonija du kartus pasižymėjo. Buvome padriki.

Pirmoje rungtynių pusėje neturėjome jokio pavojaus, o per pertrauką žaidėjams liepiau būti atsargiems, nes jie neturi ko prarasti. Sugriuvome ir jie įmušė du įvarčius.

Niekada nešvenčiu pralaimėjimų, todėl ir dabar neturime ko švęsti. Patekome į atkrintamąčsias, bet aš neturiu ko švęsti“.

L.Enrique pripažino, kad rungtynių metu nežinojo, jog Ispanija buvo atsidūrusi ant iškritimo ribos.

„Mes buvome iškritę tris minutes? Aš nekreipiau dėmesio į kitas rungtynes. To tikrai nežinojau. Jeigu būčiau sužinojęs, mane būtų ištikę širdies smūgis“, – sakė L.Enrique.