naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio vakarą Kaune apdovanoti Lietuvos futbolo 2022-ųjų metų geriausieji. Iškilmingoje ceremonijoje paaiškėjo ir kas susižėrė geriausių 2022-ųjų metų šalies futbolininkų laurus.

Antradienio vakarą Kaune apdovanoti Lietuvos futbolo 2022-ųjų metų geriausieji. Iškilmingoje ceremonijoje paaiškėjo ir kas susižėrė geriausių 2022-ųjų metų šalies futbolininkų laurus.

REKLAMA

Vakarą kalbomis pradėjo LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, kurie tarė sveikinimo žodį.

„Šiandien apdovanosime daug praėjusių metų geriausiųjų. Bet norėčiau visiems palinkėti sėkmingų šių metų. Šie metai šimtmetis, kai LFF yra FIFA narė. Tad irgi laukia įspūdingi mačai ir įvairios šventės. 

Norėtųsi palinkėti klubams Europoje, visoms mūsų rinktinėms, kad neštų pergales į namus, kad kovotų dėl kiekvieno metro, taško ir pergalės. Noriu palinkėti visiems geros šventės ir nuotaikos“, –  sakė T. Danilevičius.

Pagrindinius vakaro prizus susižėrė Vilniaus „Žalgirio“ vartininkas Edvinas Gertmonas ir Ugnė Lazdauskaitė, rungtyniaujanti Šveicarijoje.

REKLAMA

E. Gertmonas tapo geriausiu 2022-ųjų metų Lietuvos futbolininku, o U. Lazdauskaitė paskelbta geriausia šalies metų futbolininke.

REKLAMA

U. Lazdauskaitė praėjusiais metais spėjo parungtyniauti Italijoje, trumpam grįžo į Lietuvą, o antroje metų pusėje išvyko rungtyniauti į Šveicariją. Lietuvos rinktinėje ji taip pat buvo pagrindinė puolėja.

Ji pati atsiėmė apdovanojimą, o E. Gertmonas Vilniaus komanda yra išvykęs į treniruočių stovyklą Turkijoje, tad apdovanojimų ceremonijoje dalyvauti negalėjo – vietoje jo, apdovanojimą ant scenos atsiėmė jo šeima.

 Fenomenalų sezoną sužaidęs šilališkis ženkliai prisidėjo prie to, kad Vilniaus „Žalgiris“ taptų pirmu Lietuvos klubu, kuris pateko į tarptautinio turnyro grupių etapą.

REKLAMA

„Žalgirio“ klubas atsiėmė ir apdovanojimą, kaip geriausia metų organizacija. Geriausiu A lygos žaidėju tapo Kauno raj. „Hegelmann“ kapitonas Vilius Armanavičius. 

Šalies čempionai susižėrė ir dar vieną apdovanojimą, nes geriausiu metų treneriu buvo pripažintas komandos strategas Vladimiras Čeburinas.

Visi apdovanojimų laureatai:

Rezultatyviausias Optibet A lygos žaidėjas – Renanas Oliveira (2022 m. Vilniaus „Žalgiris“, 17 įvarčių).

REKLAMA
REKLAMA

Rezultatyviausi Optibet Pirmos lygos žaidėjai – Jevhenas Mohilas (Kėdainių „Nevėžis“) ir Alessandro Pinheiro Martinsas Junioras (2022 m. Plungės „Babrungas“). Abu – po 16 įvarčių.

Rezultatyviausia Spark Energy moterų A lygos žaidėja – Khristyna Pereviznyk (2022 m. FK „Vilnius“, 16 įvarčių);

Geriausia jaunoji Lietuvos futbolininkė – Karolina Jasaitytė (2022 m. MFA „Žalgiris“-MRU, Lietuvos merginų U19 rinktinė, Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė).

REKLAMA

Geriausias jaunasis Lietuvos futbolininkas – Gvidas Gineitis („Torino“, Italija, Lietuvos nacionalinė rinktinė).

Geriausias Optibet A lygos futbolininkas – Vilius Armanavičius (2022 m. Kauno raj. „Hegelmann“).

Geriausias Lietuvos futsal žaidėjas – Edgaras Baranauskas (2022 m. SFK „Panevėžys“, „Vitulano Drugstore“ (Italija), Mažeikių VIP, Lietuvos futsal rinktinė).

Metų futbolo organizacija – Vilniaus „Žalgiris“.

Lietuvos futbolo turinio kūrėjai – „Padkastas“.

Geriausias Lietuvos moterų klubo treneris – Karolis Jasaitis (2022 m. MFA „Žalgiris“-MRU).

Geriausias Lietuvos arba Lietuvoje dirbantis vyrų komandos treneris: Vladimiras Čeburinas (Vilniaus „Žalgiris“);

REKLAMA

Gražiausias metų įvartis – Domantas Šimkus (atstovaujant Azerbaidžano „Sabail“ klubui).

Geriausia Lietuvos metų futbolininkė – Ugnė Lazdauskaitė (2022 m. „Roma Calcio Femminile“ (Italija), MFA „Žalgiris“-MRU, „Sion“ (Šveicarija), Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė).

Geriausias Lietuvos metų futbolininkas – Edvinas Gertmonas (Vilniaus „Žalgiris“, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų