Lietuvos olimpinės karatė rinktinė išbandė jėgas 2021 m. Europos čempionate, kuris vyko Kroatijoje.

Geriausiai varžybose sekėsi Vaidotui Dobrovolskiui, kuris svorio kategorijoje iki 84 kg (33 dalyviai) užėmė 9-ąją vietą.

Lietuvis pirmajame etape 5:2 nugalėjo bulgarą Simeoną Stoyčevą, antrajame 2:0 pranoko Liuksemburgo atstovą Davidą Marquesą-Goncalvesą, tačiau trečiajame 2:8 pralaimėjo būsimam čempionui turkui Ugurui Aktasui. Paguodos turnyre V. Dobrovolskis turėjo pripažinti latvio Deniso Sadikovo pranašumą (0:7).

Remigijus Jurgelaitis (-75 kg; 41 dalyvis) pirmajame etape 2:0 pranoko bosnį Hamzą Turulją, tačau antrajame 1:2 nusileido austrui Lucai Rettenbacheriui.

Gabrielei Marozaitei svorio kategorijos iki 55 kg (35 dalyvės) pirmajame etape teko susitikti su būsima vicečempione vokiete Jana Messerschmidt (pralaimėta 0:4), o paguodos kovoje 1:4 nusileista Jennifer Warling iš Liuksemburgo.

Kitiems sportininkams teko atsisveikinti su čempionatu jau po pirmųjų savo kovų: Jurgita Januškaitė-Žilinskienė (-68 kg; 33 dalyvės) 1:3 pralaimėjo latvei Viktorijai Rezajevai, Tomas Balčius (-67 kg; 39 dalyviai) 0:1 – Romui Gaigi iš Izraelio, Petras Ąžuolas Kalpokas (+84 kg; 33 dalyviai) 0:4 – kartvelui Gogitai Arkaniai.

Komandinės kumitė rungtyje (30 komandų) lietuviai 0:3 nusileido Rusijos komandai, o vyrų katos rungties varžybose (35 dalyviai) Dovydas Žymantas užėmė 27-ąją vietą.

Europos čempionate dalyvavo 509 sportininkai (241 moteris, 268 vyrai) iš 47 valstybių. Komandinėje įskaitoje geriausiai sekėsi turkams (6 aukso medaliai, 2 – sidabro, 1 – bronzos), vokiečiams (2, 2, 1) ir ispanams (1, 3, 0). Iš viso apdovanojimus pelnė 22 šalių sportininkai.

„Į čempionatą susirinko visi geriausieji, nes tai buvo viena paskutinių galimybių pelnyti reiting taškų siekiant olimpinių kelialapių, – įspūdžiais iš čempionato dalijosi Lietuvos karatė federacijos (LKF) prezidentas Alfonsas Valuntonis. – Lietuvoje ši sporto šaka yra jauna, dar trumpai ją populiariname, tad sportininkams buvo tikrai sunku. Vis dėlto rezultatus vertinu teigiamai. V. Dobrovolskis pasirodė puikiai, kovodamas su būsimu čempionu ir taškus pelnė pirmas. Buvo ir daugiau gerų kovų, nors jos ir nesibaigė mūsų sportininkų naudai. Galime sakyti, kad mūsų atstovai įgijo vertingos patirties, kurios pastaruoju metu dėl pandemijos labai trūko – į Europos čempionatą teko vykti išbandžius jėgas tik Lietuvos čempionate. Manau, kad padarėme dar vieną žingsnį į priekį ir tai yra svarbiausia.“

Atsižvelgiant į Europos čempionato rezultatus, artimiausiu metu bus suformuota Lietuvos rinktinė, kuri birželio 19-24 d. dalyvaus olimpiniame atrankos turnyre Paryžiuje.