Išvaizda gali atrodyti klaidinanti, mat vos 27 kilometrų prologas buvo sutrumpintas, nors ir lengvai įveikiamas, visų Dakare busimų reljefų ir kelio dangų atspindys. Al Ulos regionas yra idealus pasirinkimas tokiam greičio ruožui, su smėlynais, po kurių sekė uolėtos atkarpos. Buvo ir keli navigacijos galvosūkiai, dėl kurių kai kurie dalyviai prisirinko baudų.

„iGo2Dakar“ apžvelgiant prologo rezultatus teigia, kad žodis debiutantas nebėra tinkamas terminas apibūdinti Tosha Schareiną, parodžiusį geriausią laiką tarp motociklininkų. Ispanas iki šiol Dakare startavo tik du kartus ir abu juos finišavo 13 vietoje, o praėjusią vasarą laimėjo „Desafio Ruta 40“ varžybose. Prologu jis pradėjo savo pirmąsias lenktynes kaip oficialus komandos motociklininkas, o „Honda“ komanda gali paplekšnoti sau per petį užverbavus jauną ispaną, kurio norėjo daugelis komandų.

Už jo prologe finišavo Danielis Sandersas, o dienos trijulę užbaigė Rossas Branchas. Ralio favoritai pasiskirstė greičiausiųjų vietas taip: Adrienas Van Beverenas užėmė 4 vietą, brolių Luciano Benavidesas – 5, Pablo Quintanilla vakar buvo septintas, o už jo Toby Priceas.

Automobilių įskaitoje Mattiaso Ekströmo praeitis ralio trasose leido jam dominuoti prieš varžovus ir pradėti lenktynes pakiliai, kaip ir praėjusiais metais. Sethas Quintero, savo karjerą „Ultimate“ klasėje pradėjo taip pat veržliai, užfiksuodamas antrą geriausią dienos laiką. Jaunasis amerikietis, kaip ir Sébastienas Loebas (prologe trečias), išsikovojo galimybę pasirinkti palankią starto poziciją šiandienos greičio ruože.

Broliai brazilai Marcosas ir Cristianas Baumgartai pradėjo šį Dakarą užfiksuodami ir laikus. Tuo tarpu čempiono karūną dėvintis Nasseras Al Attiyah sumokėjo kainą už nedidelę navigacijos klaidą ir finišavo dvyliktas. „iGo2Dakar“ pastebi, kad tai visgi yra daug geresnė situacija, nei ta, jei jis būtų finišavęs 10 vietoje. Tuomet greičiausiai jam būtų tekę „atidarinėti“ trasą šiandien.

Panašiai prologą įveikė ir Guerlainas Chicheritas, finišavęs 11 vietoje. Pirmasis „Challenger“ dalyvis, kurių rezultatai skaičiuojami kartu su automobilių, užfiksavo 13-ą geriausią dienos laiką. Tai padarė ne kas kitas nei Erykas Goczałas, praėjusiais metais tampęs nervus visiems lietuviams. Jaunuolis iš Krokuvos užtikrintai startavo naujoje kategorijoje, į kurią šiemet perėjo ir Rokas Baciuška.

Giminystės ryšiai Dakare

Brolių, seserų ir kitokie šeimyniški ekipažai Dakaro ralyje turi ilgą istoriją. Štai 1982 broliai Marreau su „R20 Turbo“ pelnė pergalė Dakare, o praėjusių metų rezultatų lentelėje broliai Kevinas ir Lucianas Benavidesai iškovojo solidžias vietas.

Šiemet Dakare debiutavo dar vienas šeimyninis duetas iš Brazilijos, užėmę 4 ir 6 vietas prologe. Marcosas ir Cristianas Baumgartai, penkis kartus „Rally dos Sertoes“ – etaloninių lenktynių Brazilijoje – nugalėtojai. Per savo nuotykius Peru du pilotai iš San Paulo buvo neatsiejami ir finišavo SSV kategorijoje užėmę 6 ir 7 vietas. Šiais metais jie įjungė aukštesnę pavarą ir debiutavo „Ultimate“ klasėje. Negalima nepaminėti ir šeimyninio dueto iš Lietuvis – Emilija ir Arūnas Gelažninkai šiemet pirmą kartą startuoja Dakaro ralyje viename ekipaže. Tiesa, prologas jiems nebuvo sėkmingas, tačiau avarija nesutrukdė startuoti pirmajame greičio ruože šeštadienį.