105-osiose prestižinėse daugiadienėse dviračių lenktynėse „Giro d’Italia“ dalyvaujanti „Groupama - FDJ“ komanda su Lietuvos čempionu Ignatu Konovalovu antrą dieną iš eilės džiaugiasi pergale.

Prancūzijos ekipos sprinteris prancūzas Arnaudas Demare ketvirtadienį laimėjo ir šeštąjį „Giro“ etapą.

A. Demare 192 km nuvažiavo per 5 val. 2 min. 33 sek. (vid. greitis – 38,076 km/h). Už pergalę jam ir komandai atiteks 11 tūkst. eurų. Nugalėtojas paaiškėjo tik po fotofinišo: A. Demare aplenkė antrą vietą užėmusį australą Calebą Ewaną („Lotto Soudal“) tik 1-2 centimetrais. Trečias finišavo britas Mark Cavendish („Quick.Step - Alpha Vynil“). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-152 vietas užėmusiems dviratininkams.

Vienas A. Demare ginklanešių I. Konovalovas (+2.43 sek.), kurio baltus marškinėlius puošia Lietuvos trispalvė, klasifikuotas 171-as. Ignatas „Groupama - FDJ“ traukinio lokomotyvo vaidmenį grupės priekyje atliko beveik tris kilometrus, kai vidutinis greitis siekė 55 km/h. Lietuvis savo titanišką darbą baigė iki finišo likus 2,3 km.

Iš 176 startavusių dviratininkų lenktynes tęsia 172.

Lyderiu išliko ispanas Juan Pedro Lopez („Trek - Segafredo“). Antrą vietą užima vokietis Lennard Kamna („Bora - hansgrohe“, +38 sek.), o trečią – estas Rein Taaramae („Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux“, +58 sek.).

Taškų (sprinto) klasifikacijoje A. Demare (147 tšk.) sustiprino lyderio poziciją. Antrą vietą užimantis Eritrėjos dviratininkas Biniam Girmay („Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux“) atsilieka 53 taškais.

30-metis A. Demare per visą karjerą iškovojo jau 86 pergales, šiemet laimėjo antrą kartą, o „Giro d’Italia“ lenktynėse jau yra nugalėjęs septynis kartus.

36 metų I. Konovalovas „Giro d’Italia“ lenktynėse dalyvauja septintą kartą. Jis dėl aukštų vietų bendrojoje įskaitoje nekovoja.

Varžybos, kurias sudaro 21 etapas (3446 km), baigsis gegužės 29 dieną Veronoje.