Į šalį stumiamas Gudžius ir likęs disko metimo elitas neketina pasiduoti

Prestižinės „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybos ėmėsi rimtų permainų ir gerokai „apkarpė“ įprastą programą. Kitąmet „Deimantinėje lygoje“ nuspręsta palikti tik 12 pagrindinių rungčių, kuriose vyrai ir moterys kovos dėl įskaitinių taškų, dalinsis prizinį fondą ir sieks vietų finaliniame etape. Tai nuspręsta padaryti, taikantis prie televizijos poreikių ir norint į 90 minučių transliaciją sutalpinti tik pačias įdomiausias rungtis pasauliniu mastu. Kitu laiku, kuris nepateks į eterį, varžybų organizatoriai galės rengti rungtis savo nuožiūra.

Atlikus analizę, nustatyta, kad mažiausiai populiarios rungtys buvo disko metimas, trišuolis ir 3000 m kliūtinis bėgimas. Taip pat nuspręsta pašalinti 200 m rungtį. Šių rungčių dalyviams didesnis dėmesys bus skiriamas „Continental Tour“ varžybų serijoje, kurios detalės bus atskleistos vėliau. Teigiama, kad ten pašalintų rungčių dalyviai galės kovoti dėl prizų, o „Deimantinės lygos“ direktorius Sebastianas Coe žada padėti papildomai reklamuoti tas rungtis ir jų atstovus.

Disko metimo rungtis Lietuvai istoriškai yra pati sėkmingiausia „Deimantinėje lygoje“, bet dabar diskininkai varžysis tik dviejuose etapuose ir negalės kovoti dėl vietų finaliniame etape. Sumažės disko metimo rungties matomumas pasaulyje, sportininkai praras vieną didžiausių uždarbio šaltinių ir jiems bus dar sunkiau susirasti rėmėjų.

Nepasitenkinimas tokiu sprendimu sparčiai sklinda visame pasaulyje. Ryškiausios kelių pastarųjų metų disko metimo žvaigždės – švedas Danielis Stahlis, lietuvis Andrius Gudžius ir jamaikietis Fedrickas Dacresas – susivienijo bei parašė ilgą laišką, kurį adresavo pačiam S.Coe. Tokią informaciją išplatino Švedijos žiniasklaida.

„Mus tai siutina. Tarptautinė federacija nori išbraukti mūsų rungtį iš programos, remdamasi akla marketingine strategija ir pamiršdama visumą. Disko rungtis – lengvosios atletikos simbolis. Tai didžiausias skandalas, kokį esu matęs savo gyvenime“, - kalbėjo D.Stahlio treneris Vesteinnas Hafsteinssonas.

Dar rimtesnių veiksmų ėmėsi trišuolio žvaigždė Christianas Tayloras, irgi nukentėsiantis dėl IAAF sprendimo. Jis nusprendė įkurti naują lengvosios atletikos asociaciją – „The Athletics Association“.

„Laikas tikriems pokyčiams. Daugiau netylėsiu ir nelauksiu, kol kažkas to imsis. Esu labai nusivylęs IAAF ir „Deimantinės lygos“ sprendimu pašalinti dar daugiau rungčių iš programos. Mūsų sporte svarbu vienybė. Skirstant rungtis į „privilegijuotas“ ir „paprastas“, lengvaatlečių visuomenė bus tik suskaldyta. Jau kurį laiką bendravau su kitais elitiniais sportininkais apie tai, kaip mes galėtume pakeisti situaciją. Šiandien aš pranešu apie naujos asociacijos sukūrimą. Ji kovos už viso pasaulio lengvaatlečių teises. Reikalausime vietos prie diskusijų stalo ir galimybės išsakyti savo nuomonę. Dabar mes žodžio neturime“, - teigė Ch.Tayloras.

Amerikiečiui netrukus pritarė 200 m bėgimo pasaulio čempionė Dina Asher-Smith: „Tu žinai, kad visada turėsi mano palaikymą. Padarykime tai!“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų