Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
72
Iškilmingai pristatytas dokumentikos ciklas „Krepšinio namai“. (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Trečiadienį Kaune iškilmingai pristatytas didžiausias šalies istorijoje krepšinio dokumentikos projektas – Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirtas dešimties dalių dokumentikos ciklas „Krepšinio namai“. Renginyje dalyvavo būrys šalies krepšinio žvaigždžių, tarp kurių ir 3x3 rinktinės treneris Dainius Novickas, premjeros metu išspaudęs ir ašarą.

72

Trečiadienį Kaune iškilmingai pristatytas didžiausias šalies istorijoje krepšinio dokumentikos projektas – Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirtas dešimties dalių dokumentikos ciklas „Krepšinio namai“. Renginyje dalyvavo būrys šalies krepšinio žvaigždžių, tarp kurių ir 3x3 rinktinės treneris Dainius Novickas, premjeros metu išspaudęs ir ašarą.

REKLAMA

Dokumentikos ciklą „Krepšinio namai“ kūrė naujos kartos televizija „Go3” kartu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir TV3 televizija.

„Tikrai išspaudžiau ašarą, pats esu užaugęs tuo metu, matęs visą pradžią. Širdelę tikrai užspaudžia. Matai savo vaikystės dievukus, o dabar sėdi toje pačioje salėje. Nuostabus jausmas. Tikrai parodysiu savo sūnui – tai geriausia pamoka mūsų jaunąjai kartai, kuri galbūt nežino, kas, dėl ko ir kaip kovojo, kaip atsirado Lietuva. Fantastiškas jausmas.

Negalvojau, kad taip paveiks širdį. Įspūdingos emocijos ir su nekantrumu laukiu antrosios serijos, greičiau ji išeitų“, – po renginio ir pirmosios serijos premjeros kalbėjo gatvės krepšinio legenda pramintas D. Novickas.

REKLAMA

Prieš premjerą įvyko ir oficialioji šventės dalis, kurios metu primintos ryškiausios šalies rinktinių pergalės – moterų ir vyrų iškovoti aukso ir kiti medaliai, prisimintos ir veteranų, neįgaliųjų, kurčiųjų ir kitų pergalės.

REKLAMA
REKLAMA

Čia buvo galima ir apsidairyti bei gyvai išvysti visus iškovotus medalius nuo pat 1992 metų, taip pat pačiupinėti 2003 m. Europos čempionų taurę.

Stendas skirtas ir vis greičiau augančiam 3x3 krepšiniui, kurio pasauliniame reitinge Lietuva nuo praėjusios savaitės žengia pirmoje vietoje. Pirma vieta reitinge turi ne tik moralinę svarbą – ji garantuoja tiesioginį patekimą į olimpines žaidynes. Tiesa, iki jų dar treji metai ir išlaikyti poziciją visada yra sunkiau nei ją užimti.

„To mes siekėme tris metus – tai yra bilietas į olimpines žaidynes be jokios atrankos. Bet turbūt yra lengviau pasiekti nei išlaikyti tą poziciją. Labai ačiū federacijai, kuri rūpinasi ir rodo dėmesį. Mes sekame vyresnio brolio – 5x5 krepšinio pėdomis, laimėjimais. Filmas duoda dar motyvacijos.

Olimpinės žaidynės yra kiekvieno svajonė. Sunku, bet laikysimės, eisime keliais“, – žadėjo D. Novickas.

Jis įvardijo ir tai, ko labiausiai trūksta dar jaunam Lietuvos 3x3 krepšiniui.

„Bėgiai geri, bet visada norisi siekti geriau. Neturime aukso, neturime olimpiados, nėra viskas idealu. Žinome savo klaidas. Dabar vienintelis dalykas, kurio mums trūksta yra patirtis. Kitos komandos žaidžia jau 7, 10 metų. Tie patys latviai, tapę olimpiniais čempionais, žaidžia jau dešimt metų. Mes pradėjome prieš tris metus.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais mūsų moterys ir jaunimas buvo aukštumoje, tai reiškia, kad turime pamainą ateičiai. Anksčiau turėjo tik keturis žaidėjus, dabar turime visą bazę – moteris, jaunimą. Reikia laikytis to pačio tikslo, stengtis ir toliau dirbti“, – pabrėžė 3x3 rinktinės treneris.

Iš renginio vedėjo Mindaugo Stasiulio jis išgirdo ir konkretų prašymą – pasekti Latvijos pėdomis ir parvežti Lietuvai olimpinį auksą jau iš 2024 metų Paryžiaus žaidynių.

„Oi, mes esame TOP3 komanda pasaulyje. Jokių problemų. Prieš tris metus to būtume nepasakę. Šiuo momentu atvažiuojame kaip favoritai ir nugalėti. Šansai tikrai gan stiprūs ir dideli“, – apie galimybę taikytis į olimpinius medalius sakė jis.

Dokumentikos ciklas „Krepšinio namai“ pasirdoė neatsitiktinai – 2022-ieji yra paskelbti Lietuvos krepšinio šimtmečio metais. Dokumentikos ciklą jau gali žiūrėti visi „Go3“ prenumeratoriai.

Čia su žiūrovais savo prisiminimais bei mintimis apie Lietuvos krepšinį dalinasi ne tik aistruoliams puikiai pažįstami vietos krepšinio bendruomenės atstovai, bet ir tarptautinės šios sporto šakos žvaigždės – legendiniai krepšininkai, treneriai ir krepšinio organizacijų veidai.

Šiuo ciklu siekiama ne tik atpasakoti svarbiausias antrąja religija Lietuvoje vadinamos sporto šakos akimirkas, bet ir sukurti Lietuvos vizitinę kortelę, krepšinio įvykius aiškinant jų reikšmės svarbiausių kultūrinių, socialinių, politinių įvykių bei lūžių mūsų šalyje ir pasaulyje kontekste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų