Ankstyvą dviženklį pranašumą išvaisčiusi ir iš trečio kėlinio duobės vėl lipusi Prancūzija žengė į Europos krepšinio čempionato pusfinalį.

Vincento Collet auklėtiniai ketvirtfinalyje po pratęsimo įveikė Italiją 93:85 (27:20, 11:11, 18:31, 21:15, 16:8).

Pusfinalyje prancūzai susikaus su Slovėnijos ir Lenkijos poros nugalėtojais.

Simone Fontecchio praktiškai galėjo uždaryti rungtynes, likus žaisti 16 sek., bet prametė du baudos metimus ir suteikė šansą prancūzams, kurie juo pasinaudojo ir išplėšė pratęsimą.

Prancūzija per pirmą mačo pusę pataikė net 9 tritaškius ir nors vienu metu turėjo 11 taškų pranašumą, bet atitrūkti nesugebėjo. Labiausiai koją jiems kišo klaidos, kurių buvo padarę 11.

Italija į priekį šovė po pertraukos – jie besivejančių vaidmenyje buvo 29 minutes, bet trečią kėlinį pabaigė spurtu 15:3.

Vėl pasikartojo šio čempionato taisyklė, kad prancūzai sužaidžia itin prastus trečius kėlinius. Jį italai laimėjo net 31:18 ir 7 taškų deficitą pavertė 6 taškų pranašumu.

Simone Fontecchio smeigė du tritaškius per trumpą atkarpą ir likus žaisti dvi minutes Italija atitrūko 75:68.

Intriga grįžo paskutinę mačo minutę, kai likus žaisti 41 sek. komandas teskyrė du taškai.

S. Fontecchio prametė abu baudos metimus, o Thomas Heurtelis prasiveržimu išlygino rezultatą, varžovams palikdamas 5 sek.

Lemiamoje atakoje kamuolys ir vėl atsidūrė S. Fontecchio rankose, bet puolėjas buvo netaiklus.

Th. Heurtelis tęsė savo šou ir per papildomą laiką, surinkdamas 6 taškus iš eilės. Pratęsimo pabaigoje italai kelis kartus neužpuolė, o baudų metimus tiksliai metę prancūzai galiausiai triumfavo.

Prancūzijos gelbėtoju tapęs Th. Heurtelis pelnė 20 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Rudy Gobertas pridėjo 19 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

Italijai S. Fontecchio ir Marco Spissu surinko po 21 tašką.

Prancūzija: Th. Heurtelis 20, E. Fournier 17, G. Yabusele 15, T. Luwawu-Cabarrot 13.

Italija: S.Fontecchio ir M.Spissu po 21, L. Datome 12, N. Melli 10.