37
Lietuvos ir Š. Airijos mačo momentai. (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė ketvirtadienio vakarą patyrė dar vieną pralaimėjimą pasaulio čempionato atrankoje. Šįsyk namuose 1:4 (0:1) lietuviai nusileido Šiaurės Airijos futbolininkams.

37

Šio vakaro susitikimas naujajam rinktinės treneriui Valdui Ivanauskui turėjo būti debiutas prie Lietuvos komandos vairo, tačiau išvakarėse paaiškėjo, kad specialisto koronaviruso testas yra teigiamas. Jo vietą šalia aikštės užėmė asistentas Tomas Ražanauskas.

Pats mačas prasidėjo gana aktyviais lietuvių veiksmais, bet vis pritrūkdavo tikslumo. Vėliau svečiai žaidimą kiek išlygino ir pirmieji išsiveržė į priekį. Netrukus jie neišnaudojo ir gero šanso pasižymėti.

Galiausiai jiems tą pavyko padaryti.

20-ąją minutę po kampinio lietuviams atmušus kamuolį varžovai jį pasiėmė pirmi, atliko tikslų perdavimą į itin pavojingą zoną šalia vartų, o pirmasis prie kamuolio suskubo ir jį į vartus nukreipė D. Ballardas.

Lietuviai atsakė keliomis atakomis, ypač smaigalyje vis už kamuolio bandydavo užsikabinti jaunasis puolėjas Edgaras Dubickas, tačiau pritrūkdavo užtikrintumo.

Kėlinio pabaigoje svečiai turėjo gerą progą padvigubinti rezulatatą, bet vienas prieš vatinininką iššokęs Š. Airijos puolėjas nesugebėjo nuginkluoti E. Šetkaus.

Tikra įvykių pasiutpolkė užvirė po pertraukos.

51-ąją minutę lietuvių gynėjas Linas Mėgelaitis blokuodamas varžovo smūgį sužaidė ranka ir buvo skirtas 11 m baudinys į lietuvių vartus. Jį užtikrintai realizavo svečių puolėjas Connoras Washingtonas.

Bet jau po kelių minučių įvarčių atsakė Lietuva. Rolandas Baravykas pasižymėjo fantastiškų tolimu smūgiu.

Užsivedę lietuviai nemažino apsukų. Dar po keletos minučių Justą Lasicką varžovas neleistinai pargriovė baudos aikštelėje ir po VAR peržiūros mačo teisėja paskyrė 11 m baudinį į Š. Airijos vartus.

Deja, bet Arvydo Novikovo smūgį svečių vartininkas atlaikė.

Šioje situacijoje pasitvirtino nerašyta futbolo taisyklė: neįmuši tu – įmuša tau. Varžovai 67-ąją minutę atakavo kairiuoju kraštu, atliko gerą perdavimą į itin pavojingą zoną šalia vartų, o kamuolį į lietuvių vartus iš labai arti nukreipė S. Lavery.

Netrukus pasipylė keitimai lietuvių gretose, bet jie vaizdo aikštėje per daug nepakeitė. Galiausiai lietuviai prasileido ir dar vieną įvartį.

81-ąją minutę po E. Utkaus pražangos į Lietuvos vartus buvo skirtas 11 m baudinus, kurį sėkmingai realizavo P. McNairas.

Per likusias minutes rezultatas švieslentėje nepasikeitė. Finalinis teisėjos švilpukas paskelbė Š. Airijos rinktinės pergalę 4:1.

Lietuva C grupėje patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės. Kiek anksčiau buvo pralaimėta Italijai bei Šveicarijai.

Kitos varžybos atrankoje lietuvių lauks jau sekmadienį, rugsėjo 5-ąją, kai svečiuose bus žaidžiama su Bulgarija.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90 min. Viskas. Dar vienas pralaimėjimas, šįsyk lietuviai varžovams nusileido 1:4.

82 min. Dar vienas prasileistas įvartis. E. Utkus užsidirba 11 m baudinį, kurį realizuoja P. McNairas. Lietuva 1:4 Š. Airija.

75 min. Lietuvos gretose aikštėje pasirodė D. Barauskas ir D. Kazlauskas, pakeitę atitinkamai V. Slavicką ir E. Dubicką.

67 min.  Neįmuši tu – įmuša tau... Varžovai atakavo kairiuoju kraštu, atliko gerą perdavimą į itin pavojingą zoną šalia vartų, o kamuolį į lietuvių vartus iš labai arti nukreipė S. Lavery. Lietuva 1:3 Š. Airija.

63 min. Deja... A. Novikovo smūgį atlaiko Š. Airijos vartininkas. Neišnaudojama ideali proga išlyginti rungtynių rezultatą.

61 min. Tikra įvykių karuselė LFF stadione. Baudos aikštelėje griuvus J. Lasickui lietuviai reikalauja 11 m baudinio. Pirmą kartą Lietuvoje panaudojama VAR sistema, po kurios baudinys yra skirtas.

54 min ĮVAAAAAARTIS. Lietuva greit suranda atsaką. Vienoje iš atakų Rolando Baravyko smūgis praskriejo šalia vartų, tačiau jau netrukus lietuviai vėl surengė ataką.

A.Novikovas kėlė kampinį, niekas nepataikė į kamuolį, bet prie jo pirmasis suskubo tas pats R. Baravykas, kuris labai gražiu tolimu smūgiu nuginklavo svečių vartininką.

Lietuva 1:2 Š. Airija.

51 min. Deja, bet antrojo kėlinio pradžia labai prasta.. L. Mėgelaitis blokuodamas varžovo smūgį sužaidžia ranka ir skiriamas 11 m baudinys į lietuvių vartus. Jį užtikrintai realizuoja C.Washingtonas. Š. Airija jau pirmauja 2:0.

46 min. Po pertaukos komandos grįžta į aikštę. Liek dar 45 minutės Lietuvai pabandyti iškovoti taškų šiame mače.

Pirmas kėlinys: Lietuva 0:1 Šiaurės Airija

45 min. Šioks toks chaosas prie Š. Airijos vartų, bet iš to naudos lietuviams išpešti nepavyko. Po pirmojo kėlinio Lietuva atsilieka 0:1.

42 min. Š. Airija neišnaudoja puikios progos. Sh.Lavery pabėgo vienas prieš lietuvių vartininką E. Šetkų, bet svečių saugo smūgiuotas kamuolys net nepataikė į vartų stačiakampį.

31 min. E. Utkus yra baudžiamas gelonta kortele už kietą pražangą.

30 min. Pavojingas L. Megelaičio perdavimas, prie kurio pirmasis suskubo E. Dubickas, bet jaunasis puolėjas nepataiko į vartus..

28 min. Po įmušto įvarčio svečiai jaučiasi dar drąsiau. Jie gerai kontroliuoja kamuolį, o lietuviams sunkiai sekasi kažką rimčiau sukurti puolime.

20 min. Š. Airija kiek ilgiau ėmė kontroliuoti kamuolį ir tas netrukus davė vaisių. Po kampinio lietuviams atmušus kamuolį varžovai jį pasiėmė pirmi, atliko tikslų perdavimą į itin pavojingą zoną šalią vartų, o pirmasis prie kamuolio suskubo ir jį į vartus nukreipė D. Ballardas.

Lietuva atsilieka 0:1.

6 min. Pavojinga... svečiai surengė gerą ataką, laimei, Sh.Lavery vienas prieš vartus nepataiko į kamuolį.

4 min. Lietuviai aktyviai pradeda rungtynes ir užgula svečių vartus, bet Arvydo Novikovo smūgis yra blokuojamas. Netrukus lieutuviai kėlė pavojingą kampinį, bet F. Černycho staigus įkirtimas pasibaigė smūgiu virš vartų.

1 min. Rungtynės prasideda!

Startinės sudėtys:

Lietuva: E.Šetkus, V.Slavickas, B.Šatkus, E.Utkus, R.Baravykas, O.Verbickas,  L.Mėgelaitis J.Lasickas, A.Novikovas, F.Černychas,  E.Dubickas.

Šiaurės Airija: B.Peacockas-Farrellas, M.Smithas, C.Cathcartas, D.Ballardas, J.Lewisas, S.Davisas, P.McNairas, J.Thompsonas, A.McCannas, Sh.Lavery, C.Washingtonas.