74
Kauno „Žalgiris“- Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Po pirmojo pralaimėjimo antrose Eurolygos C grupės rungtynėse Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkams „Žalgirio“ strategas Gintaras Krapikas labiausiai apgailestavo dėl neagresyvios ir tiesmukiškos paskutinės atakos, per kurią nepavyko net išplėšti pratęsimo.

74

„Krasnodaro klubas laimėjo sunkias rungtynes, kurios ilgai svyravo. Jie pataikė svarbiausiais momentais, kurių mes nepataikėme. Nepasakysiu, kad jie lengvi buvo. Tai nulėmė rungtynių pabaigą. Tikrai neprotingai sužaidėme paskutinę ataką“, - apgailestavo „Žalgirio“ treneris.

Anot jo, E. Ulanovo pražanga taip pat nebuvo planuota: „Ne tokia stipri pražanga buvo. Per 11 sek. tikrai labai neagresyviai ir tiesmukiškai sužaidėme. Neužbaigėme rungtynių pabaigos ir neištraukėme galimybės išeiti į pratęsimą.“

Pirmosiose Eurolygos sezono rungtynėse namie Kauno „Žalgirio“ krepšininkus nuo pergalės skyrė vienas taiklus tritaškis. Gintaro Krapiko auklėtiniai penktadienį po dramatiškos rungtynių pabaigos 74:76 (31:27, 9:16, 17:17, 17:16) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai.

Kauniečiai pralaimėjo vieną kertinių žaidimo veiksmų – kovą dėl atšokusių kamuolių 22:32. „Žalgirio“ komandai 22 taškus pelnė I. Vougioukas, 11 – R. Seibutis, po 9 – O. Hanlanas ir M. Kalnietis, po 8 – M. Pocius ir B. Motumas. Svečių ekipoje nesulaikomas buvo M. Delaney – 21 taškas.

Paklaustas apie varžovų puolime atkovotus kamuolius (10:4) G. Krapikas teigė, kad Lenkijoje prieš savaitę buvo blogiau. „Nebuvo taip, kad jų atkovoti kamuoliai puolime būtų mus žudę. Gal savo klaidomis nesudarėme galimybės sau pabėgti. Per antrą kėlinį suklydome 8 kartus“, - kalbėjo jis.

Kodėl nežaidė Lukas Lekavičius? „Tie gynėjai, kurie žaidė Krasnodaro ekipoje, Lukui buvo labai nepalankūs. Ne tos rungtynės, kur galima buvo rotuoti 12 žaidėjų“, - aiškino „Žalgirio“ strategas.

Tuo tarpu Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ stratego Georgios Bartzokas komentavo, kad ši pergalė buvo labai sunki ir svarbi. „Žalgiris“ laimėjo Lenkijoje ir turėjo entuziazmo. Sunku žaisti tokioje aplinkoje, tokioje arenoje. Mums garbė žaisti tokioje puikioje arenoje prieš istorinį klubą. Labai patenkinti esame pergale“, - teigė jis.

Kas lėmė pergalę? „Mūsų gynyba. Antrame kėlinyje praleidome 9 taškus ir tai buvo labai svarbu po pirmojo, kai leidome įmesti 31 tašką. Laimėjome padarę 16 klaidų. Padėjo laimėti ir dešimt papildomų atakų dėl puolime atkovotų kamuolių“, - teigė Krasnodaro ekipos strategas.

Rungtynių eiga:

Išskyrus po tritaškį pataikiusius M. Kalnietį, E. Ulanovą ir M. Pocių visus likusius taškus iš 31 „Žalgiriui“ pirmajame kėlinyje „suvertė“ legionieriai. Pirmas kėlinys išsiskyrė tritaškių liūtimi – šeimininkai pataikė 5 iš 7, o svečiai – 4 iš 8. Itin rezultatyvaus ketvirčio didvyris – I. Vougioukas, per 7 minutes pelnęs 12 taškų.

Antrame ketvirtyje abi komandos pademonstravo kovinius elementus. A. Zubkovas grubiai sustabdė krepšio link besiveržusį R. Seibutį ir „uždirbo“ nesportinę pražangą. Netrukus po to už rankų susiėmė ir P. Jankūnas su varžovų įžaidėju Malcolmu Delaney – įsikarščiavusius krepšininkus skirti puolė teisėjai. Tiesa, kovinius sugebėjimus geriau išnaudojo svečiai laimėję kėlinį 16:9.

R. Seibutis ir K. Fesenka buvo abiejų ekipų varikliai po didžiosios pertraukos. Krasnodaro klubas sugebėjo atsiplėšti 9 taškų skirtumu (60:51), o žiūrovai arenoje šaukė saviems „Ką jūs darote“. Ketvirčio pabaigoje savo šou pradėjo iki tol pro šalį šaudęs M. Kalnietis. Emocijų ir sirgalių palaikymo pagauti žalgiriečiai išlygino žaidimą.

Įpusėjus kėliniui žaidėjai parodė nagučius. O. Hanlanas rodė teisėjui varžovų subraižytas rankas, nenusileido ir M. Delaney, o kraujuojantį dėl tos pačios priežasties Ch. Singletoną arbitrai pasiuntė ant atsarginių suolo. Toliašaudė svečių artilerija veikė nepriekaištingai – trys tritaškiai iš eilės suteikė apčiuopiamą pranašumą. Po abejotino teisėjo sprendimo treneris G. Krapikas gavo techninę pražangą, sirgaliai uždėjo plokštelę „F... you referee“.

Likus žaisti 11 sek. kauniečiai turėjo rankose kamuolį ir dviejų taškų deficitą (74:76), tačiau M. Kalniečio tritaškis tikslo nepasiekė.

„Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė pirmą pralaimėjimą. Pirmąsias Eurolygos rungtynes žalgiriečiai prieš savaitę išvykoje laimėjo 66:62 prieš „Zielona Gora“, o kitą savaitę Gintaro Krapiko auklėtiniai vyks į Izmirą, kur susikaus su „Pinar Karsiyaka“ krepšininkais.