37
„Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ mačo epizodai. (Julius Kalinskas/Fotobankas).  (nuotr. Organizatorių)

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pirmadienio vakarą įsirašė čempionas Kauno „Žalgiris“ (3/0), kuris išvykoje po atkaklios kovos 73:69 (16:17, 20:20, 11:17, 26:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ (1/1).

37

Kauniečiams šio vakaro mače nepadėjo traumą patyręs kapitonas Paulius Jankūnas. Žalgiriečiams tai buvo paskutinė repeticija prieš Eurolygos startą penktadienį, kai klubo išvykoje laukia Vilberbano ASVEL ekipa.

Na, o šio vakaro susitikime atkakli kova vyko visų rungtynių metu. Pirmajame kėlinyje nuolat keitėsi pirmaujančios komandos, o po dešimties minučių „Lietkabelis“ pirmavo tik tašku (17:16).

Visiškai taip pat viskas klostėsi ir antrajame kėlinyje. Žalgiriečiams buvo pavykę kiek atitrūkti iki penkių taškų, bet šeimininkai tuoj pat pranašumą ištirpdė.

Komandos netrukus apsikeitė keliais tolimais metimais. Aikštėje vyko atkakli ir lygi kova, o į didžiąją pertrauką klubai išėjo šeimininkams pirmaujant tuo pačiu tašku – 37:36.

Po pertraukos kauniečiai itin strigo puolime. Nors jame nespindėjo ir „Lietkabelis“, bet jiems pavykdavo susikurti situacijų bei susikrauti šiokią tokią persvarą. Prie to prisidėjo keli tolimi metimai.

Aidint sirenai Nikola Radiševičius dar sykį pataikėį iš toli, o šeimininkai pirmavo 54:47. Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Lietkabelis“ pirmavo net ir rekordine persvara – 57:47, bet žalgiriečiai ginklų nesiruošė sudėti ir po spurto 9:0 buvo priartėję iki minimumo.

Nuo to momento vėl aikštėje užvirė kova taškas į tašką. Pirmavo tai vieni, tai kiti. Likus kiek daugiau nei 1 minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos rezultatas buvo lygus 67:67.

Rungtynėse pirmąkart LKL sezone buvo panaudota ir nauja iššūkio taisyklė – jos ėmėsi Martinas Schilleris, o teisėjai nusprendė, kad pražanga D.Gagičiui yra paprasta. Likus 48 sek. J.Strelniekas sumetė svarbiausias savo baudas šiame mače (71:69), o L.Lekavičius po G.Oreliko pražangos tvirtino pergalę „Žalgiriui“ – 73:69.

L.Lekavičius po dviejų kėlinių buvo nepelnęs taškų, o vėliau surinko 14 ir taip tapo pagrindiniu vedliu į pergalę.

Lietuvį rezultatyvumu pranoko tik J.Strelniekas, kurio sąskaitoje 18 taškų. Jam tai kol kas geriausios rungtynės „Žalgirio“ gretose. Latvis taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Lietkabelio“ gretose dviženklį rezultatyvumą fiksavo taip pat tik du žmonės: K.Žemaitis (12 tšk.) ir Vytenis Lipkevičius (11 tšk.).

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 18 (7 rez. perd.), Lukas Lekavičius 14 (2/6 dvitaškių), Joffrey Lauvergne‘as (7 atk. kam.) ir Nielsas Giffey po 9, Joshas Nebo 8 (6 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis 12, Vytenis Lipkevičius 11, Džordže Gagičius (7 atk. kam.), Kasparas Bėrzinis ir Nikola Radičevičius (4 rez. perd.) po 8, Dovydas Giedraitis ir Panagiotis Kalaitzakis po 7.D

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Lietkabelis“ 69:73 (17:16, 20:20, 17:11, 15:26) „Žalgiris“

Šeimininkai kėlinuko pradžioje susikrauna rekordinę 10 taškų persvarą, bet čia pat žalgiriečiai atsako spurtu 9:0 ir priartėja iki 56:57.

Po niukso kiek atsigavę žalgiriečiai išsiveržia ir į priekį, bet šeimininkai čia pat po kelių atakų vėl priekyje (61:60). Karuselė ir toliau vyrauja, kaip tik ataka, taip keičiasi pirmaujanti komanda.

Lieka vos trys minutės, o mačo rezultatas lygus 65:65. Atkakli kova, abi komandos nenori nusileisti, o po D. Gagičiaus dvitaškio panevėžiečiai priekyje 67:65.

Janis Strelniekas sumeta dvi baudas ir „Žalgiris“ pirmauja 69:67. Šeimininkai nepataiko savo metimo, o kitoje aikštės pusėje neatsikovoja kamuolio po netaiklaus Luko Lekavičiaus metimo. Nelieka nieko kito kaip tik prasižengti prieš patį L. Lekavičių, kuris pats ir sugriebia kamuolį po netaiklaus savo metimo.

Galiausiai žalgiriečių mažylis ir įtvirtina klubo pergalę 73:69.

Trečias kėlinys: „Lietkabelis“ 54:47 (17:16, 20:20, 17:11) „Žalgiris“

Komandos ir toliau nuolat keičiasi vaidmenimis. Pirmavo tai vieni, tai kiti. Sužaidus keturias minutes po Gedimino Oreliko ir Gabrieliaus Maldūno metimu šeimininkai kiek išsiveržė į priekį (41:38).

„Žalgiris“ pradėjo itin strigti puolime. Per septynias minutes jie yra įmetę vos septynis taškus, o „Lietkabelis“ priekyje 49:43.

Šeimininkai kaip reikiant supančiojo žalgiriečius. Nors patiems nepavyksta visada užpulti, bet ir varžovams neleidžia to padaryti. Kėlinuko pabaigoje panevėžiečiai duria skaudžiai.. kai tolimą metimą aidint sirenai pataiko Nikola Radiševičius, o šeimininkai pirmauja 54:47.

Antras kėlinys: „Lietkabelis“ 37:36 (17:16, 20:20) „Žalgiris“

Kėlinuko pradžioje šeimininkai keliskart vėl puikiai sužaidžia gynyboje, vis dėlto ir patys per tris minutes yra pelnę tik du taškus.

O po Artūro Milaknio tolimo metimo jau žalgiriečiai vėl pirmauja 21:19. Po dar keturių taškų žalgiriečiai atitrūksta iki 24:19, o šeimininkų treneris N. Čanakas  priverstas paprašyti minutės pertraukėlės.

Įpusėjus kėliniui aikštėe ir toliau verda atkakli kova, komandos kiek stringa puolime. Sužaidus šešias minutes svečiai iš Kauno pirmauja 24:22.

Nei vienai iš komandų nepavyksta susikurti kiek saugesnės persvaros. Po apsikeitimų tritaškiais žalgiriečiai vis dar pirmauja 31:30. Paskui jau „Lietkabelis“ sugebėjo išsiveržti į priekį, o po dviejų kėlinių jie pirmauja 37:36.

Pirmas kėlinys: „Lietkabelis“ 17:16 „Žalgiris“

Šeimininkai mačą pradeda taikliu dvitaškiu, bet žalgiriečiai tuoj pat atsako tolimu metimu ir pirmauja3:2. Netrukus abi komandos apsikeitė dar keliais metimais ir sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus 8:8.

Kėliniui persiritus į antrąją pusę „Žalgiris“ sugebėjo pasinaudoti keliomis šeimininkų klaidomis gynyboje. Vis dėlto čia pat tritaškiu atsako ir „Lietkabelis“.

Sužaidus septynias minutes  „Žalgiris“ pirmauja 14:13. Tačiau panevėžiečiai kiek sėkmingiau sužaidžia kėlinio pabaigą ir pasibaigus jam pirmauja17:16.