Panevėžio „Lietkabelis“ (3/4) antradienio vakarą namuose sužaidė dar vieną Europos taurės mačą. Šįkart panevėžiečiai rezultatu 93:86 (19:24, 25:24, 18:22, 7:0) palaužė Ankaros „Turk Telekom“ (1/6).

Šios rungtynės buvo ypatingos Lietuvos klubo strategui Nenadui Čanakui, nes būtent Ankaros komanda sezono pradžioje strategą atleido iš savo gretų

Panevėžio komanda po pirmojo kėlinio atsiliko 19:24, tačiau antrojo pradžioje pelnė septynis taškus be atsako ir po Martyno Varno tritaškio pirmavo 26:24.

Visgi po to, arenos šeimininkai praleido 14 taškų be atsako ir skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis svečių naudai – 26:38.

Po slogios atkarpos Gediminas Orelikas ėmėsi iniciatyvos ir pataikė du tritaškius iš eilės, o M. Varnas pridėjo dar vieną tolimą metimą su pražangą ir rezultatas tapo 41:44.

Ketvirčio pabaigoje G. Orelikas smeigė dar vieną tritaškį, tačiau panevėžiečiai vis dar atsiliko 44:48.

Paskutiniame kėlinyje šeimininkų deficitas augo iki 15 taškų, tačiau „Lietkabelis“ rankų nenuleido, kuris po dviejų G. Oreliko tritaškių likus žaisti 56 sekundėms priartėjo iki penkių taškų.

Kitoje atakoje po varžovų klaidos G. Orelikas smeigė dar vieną tritaškį ir likus 32 sekundėms rezultatas tapo 84:86. Vėliau D. Sabeckis greitoje atakoje paskutinę sekundę išlygino rezultatą ir komandos išėjo į pratęsimą (86:86).

Pratęsime abi komandos taškų nepelnė daugiau nei keturias minutes, kol G. Orelikas likus 35 sekundėms smeigė tritaškį ir išvedė Panevėžio komandą į priekį. Vėliau G. Orelikas pelnė dar du taškus ir Panevėžys pergalės nepaleido. Ankaros komanda per pratęsimą nepelnė nei taško.

G. Orelikas mače pataikė net 8 tritaškius iš 13 ir taip tempė į pergalę Panevėžio ekipą. Viso jo sąskaitoje buvo 31 taškas.

Mačą šįvakar praleido du svarbūs Panevėžio komandos nariai – Paulius Valinskas ir Deividas Sirvydis. Dėl traumos panevėžiečių gretose nežaidžia ir Alenas Hadžibegovičius.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 31 (8/14 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Nikola Popovičius 18, Martynas Varnas 17 (7 atk. kam.), Donatas Sabeckis 10 (40 min., 10 rez. perd., 7 kld.), Vytenis Lipkevičius 8.

„Turk Telekom“: Tyrone‘as Wallace‘as 22, Jalenas Adamsas 20, Okbenas Ulubay‘us ir Stevenas Enochas (13 atk. kam.) – po 12, Jamesas Palmeris 7.

Kažkas nerealaus šiandien įvyko Kalnapilio arenoje.Visi kas matė tas rungtynes negali man prieštarauti.Likus iki pabaigos apie 1,5 min.pralošinėt apie 10 taškų bet rungtynes laimėt 7 taškų skirtumu kažkas nepaaiškinamo.Lai šių rungtynių pabaigą pasižiūri kauniečiai žalieji ir kiti nusimanantys kaip reikia kovot iki galo.Mylimam Čanakui saldus spyris turkam į gerą vietą.
Nu pasaka, gražiausia komanda, puikiausias treneris,pamilome tikrai,labiausiai laukiam jos žaidimo..Treneris solidus,išlaikytas,ramus, pasaka