Sekmadienio vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai sužaidė antrąsias draugiškas rungtynes su Latvijos rinktine. Rezultatu 98:62 ( 23:15; 28:22; 12:16; 31:9) arenos šeimininkai nukovė latvius pademonstruodami puikų komandinį žaidimą.

Rungtynes šį kartą Lietuviai pradėjo daug gyvybingiau ir jau nuo pat pirmojo kėlinio pradžios Ignas Brazdeikis ėmėsi iniciatyvos rinkdamas taškus komandai. I. Brazdeikis tiesiog liepsnoja ir pirmojo kėlinio metu pelno 10 taškų, jam puikiai talkina ir B. Griciūnas ir A. Velička. Šeimininkai neleidžia priešininkams jų pavyti ir kėlinį užbaigia turėdami 8 taškų persvarą.

Lietuvos pranašumas visą antrąjį kėlinį svyravo maždaug dešimčia taškų, tačiau kėlinio pabaigoje užsikūrė G. Masiulis ir pasibaigus dviems kėliniams lietuviai pirmavo 14 taškų. Visą kėlinį lietuviai demonstravo pavyzdingą komandinį žaidimą dalindami vieni kitiems rezultatyvius perdavimus. Po dviejų kėlinių rezultatyviausiu tapo 17 taškų sukrovęs G. Masiulis, nuo jo ne per daugiausiai atsiliko I. Brazdeikis su 13 pelnytų taškų.

Trečiais ketvirtis šeimininkams prasidėjo ne taip sėkmingai ir apie 3 minutes juos kankino taškų sausra. Tačiau lietuviai toliau demonstruoja puikų komandinį žaidimą, o pelnydami svarbius tolimus metimus dar labiau didina svečių atsilikimą. Kėlinys baigiasi rezultatu 67:53, o rezultatyviausiais ir toliau išlieka G. Masiulis ir I. Brazdeikis.

Ketvirtasis kėlinys buvo tarsi formalumas, lietuviai toliau demonstruoja puikų žaidimą, komandos gretose nelieka nei vieno žaidėjo nepelniusio taškų. Latvių žaidime atsiranda nemažai chaoso, dėl geležinės Lietuvos vyrų rinktinės gynybos. Paskutiniame ketvirtyje šeimininkai susikuria didžiausią persvarą rungtynėse.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: G. Masiulis 17 tšk., I. Brazdeikis 17 tšk., T. Dimša 11tšk. ir D. Sabeckis 9 tšk. bei  A. Velička 8 tšk.

Latvijos vyrų krepšinio rinktinė: R. Lomažs 14 tšk., D. Bertans 10 tšk., A. Gražulis 8 tšk.  ir A. Pasečniks 7 tšk.  bei K. Cavars 6 tšk.

Pirmoji draugiška komandų akistata Rygoje trečiadienio vakarą baigėsi lietuvių nesėkme net 52:70. Tame mače oficialiai su rinktinės marškinėliais debiutavo Ignas Brazdeikis, kuris tapo ir susitikimo MVP.

Po šio vakaro mačo Lietuvos rinktinės lauks trečiasis Pasaulio čempionato atrankos „langas“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai liepos 1-ąją svečiuose kausis su Bulgarija, o namuose Klaipėdoje liepos 4-ąją priims čekus.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: Lietuva – Latvija 98:62 (23:15; 28:22; 12:16; 31:9)

40 min. Viskas! Lietuva švenčia daugiau nei triuškinamą pergalę.

36min.:  E. Žukauskas smeigia vinį ir pelno lietuviams dar vieną taiklų tolimą metimą. Lietuva susikuria net 33 taškų pranašumą.

35min.: I. Brazdeikis ir toliau demonstruoja taikliais metimais užbaigtas atakas, Lietuva pirmauja rezultatu (79:54).

33min.: Latvių žaidime atsirando šiokio tokio chaoso, to priežastis geležinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gynyba.

31min.: Tadas Sedekerskis pelno savo pirmąjį taiklų metimą ir Lietuvos vyrų rinktinėje nebelieka žaidėjų nepelniusių taškų.

Trečias kėlinys: Lietuva – Latvija 67:53 (23:15; 28:22; 12:16)

Rezultatyviausiai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjais po trečiojo kėlinio išlieka G. Masiulis ir I. Brazdeikis.

30min.: Dar vienas svarbus lietuvių tolimas metimas, kurį pelno M. Grigonis. Likus vos kelioms sekundėms jis prasižengia, o D. Bertans nepataiko nei vieno iš baudų metimų.

27min.: Lietuvos rinktinės ataką latviai užgesina sėkminga greita ataka, tačiau pranašumas išlieka šeimininkų rankose rezultatu (64:47).

24min.: Varžovai palieka per daug erdvės A. Veličkai, o šis nepraleidžia progos pelnyti pirmus taškus trečiame ketvirtyje ir pataiko tritaškį metimą. Kitoje šeimininkų atakoje prie sėkmingų tritaškių metimų prisideda ir T. Dimša, Lietuva vėl didina svečių atsilikimą (59:41).

23min.: Kėlinys šeimininkams prasideda ne taip sėkmingai, per 2 su puse minutės lietuviams nepavyko pelnyti nei vieno taško. Svečiai naudojasi susidariusia padėtimi ir bando vytis varžovus.

Antras kėlinys: Lietuva – Latvija 51:37 (23:15; 28:22)

Po dviejų kėlinių rezultatyviausiu Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje tapo G. Masiulis, kuris yra susikrovęs jau 17 taškų, nuo jo nelabai atsiliko ir I. Brazdeikis su 13 pelnytų taškų.

Kelinį sėkmingu tritaškiu metimu užbaigė G. Masiulis.

18min.: Lietuviai pataiko du iš eilės tolimus metimus ir dar labiau sustiprina savo pranašumą prieš svečius. Tačiau NBA žaidėjas D. Bertans surengia sėkmingą ataką latviams ir neleidžia savo komandai per daug atsilikti.

16min.: Lyginant su varžybomis Rygoje, šį kartą pranašumą savo rankose išlaiko lietuviai. Šeimininkai demonstruoja komandinį žaidimą, puikus T. Sedekerskio metimas leidžia G. Masiuliui ataką užbaigti galingu dėjimu iš viršaus (37:24).

13min.: M. Grigonis su G. Masiuliu žaidžia pavyzdingą komandinį žaidimą ir prideda lietuviams dar du taškus, rezultatas (30:22).

12min.: Lietuviai prasižengia ir leidžia latviams pelnyti lengvus taškus, tačiau T. Dimša taiso situaciją pelnydamas metimą iš po krepšio.

Pirmas kėlinys: Lietuva – Latvija 23:15.

Pirmajame kėlinyje 10 taškų Lietuvos rinktinei pelnė I. Brazdeikis, jam talkino po 4 taškus pelnę B. Griciūnas ir A. Velička bei po 2 taškus pataikę G. Radzevičius ir G. Masiulis.

10min.: Kėlinio pabaigoje dvitaškį metimą Lietuvos rinktinei pelno B. Griciūnas ir pirmas ketvirtis užsibaigia rezultatu (23:15).

9min.: Latviams pavyksta pralaužti ledus kai K. Cavars pataiko dvitaškį metimą su pražanga. Latvijos rinktinės krepšininkui nepavyksta realizuoti baudos metimo. Tačiau kaimynai nesiliauja lietuviams kurti progų lengviems taškas pelnyti ir toliau nereikšmingai renka pražangas (19:12).

8min.: Latvijos rinktinei nepavyksta suorganizuoti sėkmingų atakų, komanda renkasi pražangas, dėl kurių lietuviai pelno lengvus taškus.

6min.: Neįtikėtina, salė triukšmingai palaiko I. Brazdeikį, kuris pelno savo 10-ąjį tašką įmesdamas taiklų tritaškį metimą (12:7).

5min.: Ignas Brazdeikis tiesiog liepsnoja ir pelno dar du taškus Lietuvos rinktinei, o ji išsiveržia į priekį rezultatu (9:5).

4min.: Komandos nepelno taškų, tačiau latviai prasižengia puolime ir kamuolys atitenka lietuviams. Ignas Brazdeikis vėl pasinaudoja puikia proga ir realizuoja gražų dvitaškį metimą su pražanga.

2min.:  Ignas Brazdeikis nieko nelaukdamas eina į kontaktą ir pelno gražų dvitaškį metimą (3:4).

1min.: Ginčo kamuolį atkovoja Latvijos krepšininkai ir jau pirmąją ataką realizuoja taikliu tritaškiu metimu.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės starto penketas: Gytis Masiulis, Ignas Brazdeikis, Marius Grigonis, Martynas Echodas ir Vytenis Čižauskas.

Kad tv3 net neziuriu paskutiniu metu. Kokybe transliaciju zemiau nei bloga. HD kokybe o ziurint krepsini ar zines akys skauda.
ir kaip gali paaiškint,Latviai pirmose triuškino lietuvius, Lietuviai antrose triuškino latvius,čia kas? taip buvo susitarę?, ar nei vieni,nei kiti žaist nemoka kaip gaunas,taip gaunas.