FIBA apžvelgė atranką: pažymys Lietuvai ir „kuolas“ kaimynams

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) apžvelgė Europos čempionato atrankos rungtynių rezultatus. Apžvalgininko Igorio Curkovičiaus dėmesio sulaukė tiek lietuviai, tiek fiasko patyrę latviai.

Lietuvai tai buvo labai sunkus atrankos langas. Aistruoliai kramtėsi nagus iki pat paskutinių sekundžių rungtynėse su danais, bet mūsiškiai per visą atrankos langą pasiekė keturias pergales, patyrė du pralaimėjimus ir iškovojo bilietą į 2022 m. vyksiančias Europos pirmenybes.

Dvi pergalės prieš čekus, sudoroti belgai ir jau apdainuota sunki pergalė prieš Daniją. Visgi daugiau dėmesio I. Curkovičius skyrė netikėtam sutriuškinimui Belgijoje ir nesėkmę prieš danus Vilniaus „burbule“.

Kiekviena rinktinė apžvalgininko buvo įvertinta abėceline tvarka nuo A iki F raidės (A – geriausias, F – blogiausias pažymys).

„Tai galėjo būti didžiausia F iš kada nors skirtų F. Mantas Kalnietis tapo didvyriu. Vėl. Lietuva tapo paskutine komanda pasiekusia 2022 m. Europos čempionatą. Stresas, patirtas rungtynės su danais, turėtų užgrūdinti tų vyrukų charakterius. Šios rungtynės visada primins, kad šiomis dienomis krepšinį gali žaisti visi. Ne tik triskart Europos čempionai“, – rašė I. Curkovičius.

Apžvalgininkas lietuviams skyrė B raidę ir tokiu pačiu balu įvertino ir Danijos rinktinę.

„Ak, Danija, Danija... saldžiausia pelenės istorija, kuri niekada neįvyko. Iki netikėtumo pritrūko tiek nedaug, – danus liaupsino FIBA apžvalgininkas. – Nebuvo įmanoma nepamilti šios komandos. Jie kovojo net ir be savo lyderio Gabrielio Lundbergo ir vos nepavogė pergalės iš lietuvių Lietuvoje. Ši istorija, kaip jie patys sako, pridės pagarbos Danijai prieš juos nurašant“.

Savo porciją purvo gavo kaimynai latviai. Du kartus nuo bulgarų antausį gavę kaimynai nepateko į Europos čempionatą. Nuo 2017 metų Latvija nedalyvavo jokiame pagrindiniame turnyre.

REKLAMA

Skaudus rezultatas šaliai, kuri turi neeilinio talento kartą – Kristapą Porzingį, Davį ir Dairį Bertanius, Janį Timmą, Janį Strelnieką, Rodioną Kurucsą, Rolandą Šmitą.

Latviai yra vienintelė rinktinė sulaukusi F raidės iš I. Curkovičiaus.

„Didžiausias vardas, kurio nebus čempionate. Latvijai pritrūko ir sėkmės – visos penkios pralaimėtos rungtynės buvo vienženkliais skirtumais. Vienos iš jų po pratęsimo ir net trys, kurias lėmė viena ataka.

Tiesiog nebuvo lemta. Latvija praleis antrą iš eilės turnyrą. 2019-aisiais nuo pasaulio pirmenybių juos atskyrė Juodkalnija“, – rašė FIBA apžvalgininkas.


Rašyti komentarą...
L
Lordas
2021-02-27 21:04:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Danams daugiau taip arti būti šiam amziuje nenusimato
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų