Sėkmės nesivaikęs Maskoliūnas: žibalo pylimas niekam nepadeda

Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė pagrojo savo aistruolių nervais, tačiau paskutinį kartą. Išsišokėlius danus nugalėję Dariaus Maskoliūno auklėtiniai pagriebė patį paskutinį bilietą į nuvažiuojantį 2022 metų Europos čempionato traukinį.

Dar vienas spektaklis, kurio vargu ar kas laukė ir tikėjosi. Danija dar kartą atvažiavo į Vilnių su fantastišku tritaškių pataikymu, laisve žaidime ir šansais priblokšti favoritus.

(75 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuva – Danija

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai buvo per žingsnį nuo katastrofos. Po 28 metų Lietuva antrą kartą po nepriklausomybės atgavimo būtų nežaidusi Europos čempionate. Mantas Kalnietis blokavo Adama Darboe metimą iš po krepšį, kuris galų gale leido atsikvėpti visiems – Lietuva nugalėjo 77:76.

„Pirmiausia, noriu pasakyti ačiū savo žaidėjams už atvykimą į „burbulą“. Dar kartą Lietuvos krepšinio federacija viską atliko aukštame lygyje. Taip pat, noriu pasveikinti Daniją su puikiomis rungtynėmis, nieko lengvo ir nesitikėjome. Viena ekipa šiandien žaidė be jokio spaudimo, o kita – atvirkščiai“, – spaudos konferenciją pradėjo rinktinės vyr. treneris D. Maskoliūnas.

Iškart po rungtynių, TV3 televizija pristabdė į rūbinę beskubantį Joną Mačiulį. Jo lūpomis skambėjo žodis „sėkmė“. Ar galėjo taip būti, kad Lietuvai nugalėti Daniją reikėjo sėkmės?

„Kiek išmetėme laisvų tritaškių metimų ir tai darė žaidėjai, kurie meta savo klubuose virš 40 proc. Tokiais momentais atrodo laužiam rungtynes, galim nubėgti... nežinau, nesakyčiau kad mus sėkmė lydėjo, sakyčiau kad danams davėme laisvumą, tritaškių įmetė kur rizikavome, iš po krepšio, du su pražanga“, – nesutiko D. Maskoliūnas.

Lietuva šią atranką įveikė su keturiomis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais prieš Daniją ir Belgiją. Ant plono ledo pasivaikščiojusi rinktinė dabar turi dar vieną iššūkį šiais metais – atranką į olimpines žaidynes Tokijuje.

D. Maskoliūnas ten galės kviesti pajėgėsnius žaidėjus, tačiau tokie rezultatai turėtų neraminti trenerį.

REKLAMA

„Mane labai neramina, kad banguojame. Yra žaidėjai, kuriais visiškai pasitikiu ir jie duoda, bet momentais pasikeičia ir atrodo kaip kiti žmonės. Taip, turime jaunų žaidėjų, kuriuos galėtų rinktinės marškinėliai varžyti, bet tas bangavimas mus išmuša iš vėžių. Momentais atrodo kontroliuojame rungtynes ir gerai ginamės, bet vėl prarandame kontrolę ir sunkiai keliamės, keliamės“, – kalbėjo D. Maskoliūnas.

Galbūt problema psichologija?

„Dėl psichologijos neturiu nei vienos pastabos. Aš juos bandžiau raminti per treniruotes, nuimti tą įtampą. Jūs puikiai suprantate, kas būtų buvę, jei būtų buvę. Koks bebūtum ramus, ta įtampa gula ant smegenų ir vienareikšmiškai nėra lengva. Turime su tuo susitvarkyti geriau ir darba atlikti tiksliau ir užtikrinčiau“, – dėstė D. Maskoliūnas.

Visą langą apibendrinęs vyr. treneris pagyrė ir danus – jie viršijo savo galimybes, o nemalonia vyšnia ant torto pirmadienį tapo neplanuoti vidurio puolėjo Kevino Larseno trys iš trijų tolimų metimų.

Tiesa, pasak trenerio, Lietuvos rinktinė turi žaisti šimtu procentu visada, o ne gavusi smūgį į paširdžius.

„Belgai gera komanda, čekai gera komanda. Belgai ta pačia sudėtimi žaidžia nežinau kiek sezonų. Jau po pirmo lango minėjau, kad pats nesitikėjau, kad jie taip gerai sužais. Taip, antrame lange rungtynės su danais buvo labai stiprus smūgis.

Mane labiausiai neramina, kad po smūgio žaidžiame puikias rungtynes nuo pirmos iki paskutinės minutės. Atrodo užtenka pernešti 60 proc. į kitas rungtynes ramiai pergalei, bet nieko panašaus. Reikia žiūrėti, reikia analizuoti, kur mūsų bėdos, – mintimis dalijosi Šaro asistentas Barselonoje. – Jie (aut. past. danai) šaunuoliai, respektas jiems. Aišku, jie į rungtynes atėjo ramūs, nes jau šioje atrankoje pasirodė gerai. Taip, be savo pagrindinio žaidėjo atrado kitus, vertė per priekinę liniją, kur mes ne visada sugebėjome apsiginti. Priėmėme tokią taktiką rizikuoti, neatidaryti jų metikų, bet sukrito didelių tritaškiai.

REKLAMA

Nėra tokių rizikų, kurias tiesiog sugalvotume. Tai yra analizė viso lango varžybų“.

Ką galima išsinešti iš šio „lango“? Ar rinktinė turi pozityvių natų? D. Maskoliūnas išliko ambicingas – rinktinė padarys viską šią vasarą Kaune.

Taip pat, žurnalistams žinutę turėjęs vyr. treneris išskyrė šiame „lange“ rezultatą parodžiusius žaidėjus.

„Galėčiau pasakyti, kad tikrai darysime viską, kad turėtume stipresnę ir komandą ir turėtume laiko pasiruošti daugiau. Tikrai padarysime viską, kad atsidurtume olimpinėse žaidynėse. Puikiai žinote, kokią rinktinę galime surinkti, to ir tikimės, – sakė D. Maskoliūnas. – Kolegos žurnalistai dar tegul pasilaiko kibiriukus su užrašu „fiasko“. Manau, kad šiuo sunkiu laikotarpiu ir taip visi suirzę, o toks žibalo pylimas niekam nepadeda.

Vaidas Kariniauskas šiame lange atrodė puikiai. Jei jo nebūtume pasikvietę, nežinau kaip būtume atrodę. Marekas daro žingsnius į priekį. Pirmose nedalyvavo, bet jis puikiai jaučiasi per treniruotės, rodo jėgą, augimą. Jam nėra lengva, nes daug nežaidžia savo klube, bet su laiku viskas ateis“.

Rinktinės treneris paatviravo ir apie Mindaugo Kuzminsko situaciją. Puolėjas antroje rungtynių dalyje į aikštę nežengė dėl kojos traumos. Pasak daktarų, Mindaugas be krepšinio praleis savaitę laiko.


Rašyti komentarą...
b
birkašmočiai
2021-02-22 23:03:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per Marytės plaukelį. Kažkada tokią gėdą tekdavo patirti dėl mūsų futbolininkų, tačiau netgi šie apsitvarkė.
Atsakyti
0

R
Rimas
2021-02-23 06:52:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne žibalo, o šiknas išspardyt reikia
Atsakyti
-1

G
Gerbėjas
2021-02-23 00:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su tokiu żaidimu sukompromituosite Lietuvos krepšinį galutinai.LKF yra dar adekvačiai mąstančių ir reikia daryti sprendimus. Maskaliunai būk asistentu, ne visi gali būti treneriais.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų