Ulan Batore (Mongolija) baigėsi FIBA 3x3 „Challenger“ serijos vyrų krepšinio turnyras, kuriame į pusfinalį nepavyko patekti Marijampolės „Mantingai“.

Šeštadienį dramatiškose ketvirtfinalio rungtynėse „Mantinga“ 20:21 nusileido Rygos „Riga“ (Latvija). Jei anksčiau „Riga“ gretose žaidė keturi olimpiniai čempionai iš Latvijos, tai dabar ten beliko 2 latviai bei buvo pasikviesti legionieriai iš Serbijos bei Kinijos.

„Mantinga“ trumpai pirmavo rungtynių pradžioje (6:4), bet vėliau ilgą laiką vijosi varžovus (10:13, 11:16, 14:18, 15:19). Lietuviai sugebėjo panaikinti visą deficitą ir po Justo Nausėdo tolimo metimo paskutinę minutę išlygino rezultatą (20:20). Deja, vėliau „Mantinga“ nepajėgė apsiginti be pražangų ir Miroslavas Pašaljičius vienu taikliu baudos metimu nulėmė rungtynių baigtį.

Gintautas Matulis pelnė 9 taškus, Tautvydas Kliučinykas – 5, o Evaldas Džaugys (5 atk. kam.) ir J.Nausėdas – po 3. Nugalėtojus į pergalę vedė olimpinis čempionas Edgaras Krūminis (8 tšk.) bei M.Pašaljičius (7).

Turnyrą laimėjo Antverpeno „TOPdesk“ (Belgija), finale po pratęsimo 21:19 įveikę Ulan Batoro „MMC Energy“ (Mongolija). Geriausia pasaulio komanda pagal reitingą Ubo „Huishan NE“ (Serbija) bei „Riga“ krito pusfinalyje.

„Mantinga“ galutinėje įskaitoje buvo 5-a, o Kauno VDU (Gabrielius Čelka, Augustinas Mikštas, Rokas Mačiulis, Karolis Babušis) – 12-a. Penktadienį A grupėje „Mantinga“ 15:21 pralaimėjo prieš „Huishan NE“, bet 21:14 įveikė VDU. Tuo tarpu kauniečiai 9:21 neprilygo „Huishan NE“ ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Ulan Batore komandos kovojo dėl 3 kelialapių į pasaulio turo etapą Lozanoje (Šveicarija).