Pirmą kartą istorijoje „Optibet“ Baltijos moterų tinklinio lygos finale žais dvi Lietuvos komandos. Taline (Estija) vykstančiame finalo ketverto turnyre šeštadienį „Kauno-VDU“, tiek Jonavos „Aušrinės“ tinklininkės išgyveno tikras dramas, bet sėkmingai įveikė pusfinalio barjerą.

Baltijos čempionės titulą ginanti „Kauno-VDU“ pusfinalyje po dramatiškos kovos 3-2 (26:24, 23:25, 24:26, 26:24, 15:10) palaužė Talino „TalTech-Tradehouse“ (Estija) klubą.

Pirmuose keturiuose setuose viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis, o nugalėtojoms išsiaiškinti prireikė lemiamo penkto seto. Jame kaunietės pademonstravo solidesnį žaidimą ir pelnytai pelnė kelialapį į finalą.

Kauno komandai 28 taškus pelnė Martyna Paukštytė, 27 – Viltė Bogdanovič, 10 – Eglė Makauskaitė.

Kitame pusfinalyje reguliariojo sezono nugalėtoja ir praėjusio sezono bronzos medalių laimėtoja Jonavos „Aušrinė“ susitiko su Rygos RVS-LU (Latvija) komanda.

Latvės gana užtikrintai laimėjo pirmą bei antrą setus ir atrodė, kad intrigos šiame mače liko nebedaug, tačiau tuomet „Aušrinė“ pademonstravo kovingumą ir grįžo į rungtynes. Nors ir nelengvai, bet Jonavos ekipa laimėjo trečią bei ketvirtą setus ir rezultatas tapo lygus. Lemiamame, penktajame, sete jonaviškės sugebėjo išlaikyti iniciatyvą ir išplėšti dramatišką pergalę.

Jonavos komandai 22 taškus pelnė Jekaterina Kovalskaja, 15 – Iryna Jakutavičienė, 14 – Danielė Kvedaraitė, 11 – Roberta Galubaitė.