Sekmadienį Kauno „Žalgiris“ sužaidė paskutines reguliariojo Eurolygos sezono rungtynes, kurias sujaukė net 35 kauniečių praleisti taškai trečiajame rungtynių ketvirtyje. Visgi taiklus Tylerio Cavanaugh tritaškis paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę padovanojo pratęsimą Pauliaus Jankūno atsisveikinimo su Eurolyga rungtynėse. Jame lyg ant sparnų žaidę kauniečiai įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą 103:98 (23:14; 22:18; 15:35; 28:21; 15:10 ).

Prieš rungtynes „Žalgirio“ sirgaliams buvo parodytas vaizdo klipas su Pauliaus Jankūno karjeros epizodais, o tryliktąjį komandos numerį aikštėje kauniečiai pasitiko   griausmingais aplodismentais.

Prieš jas Kauno ekipos sirgaliai nušvilpė Stop The War plakatą kartu su žalgiriečiais atsisakiusius laikyti svečių komandos krepšininkus.

Antroje rungtynių pusėje į ugnį mestas P. Jankūnas sužibėjo įspūdingu efektyvumu. Puolėjas iš viso pelnė 13 taškų, atkovojo 7 atšokusius kamuolius ir per 13 žaidimo minučių surinko 17 naudingumo balų.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 18 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), L. Lekavičius 17 (7 rez. perd.), J. Nebo 16, P. Jankūnas 13 (7 atk. kam.), T. Cavanaugh 12 (5 atk. kam.), A. Milaknis 7, N. Giffey 6, K. Lukošiūnas 6, T. Websteris 4, M. Blaževičius 4.

„Crvena Zvezda“: O. Dobričius 21, D. Davidovacas 18, S. Markovičius 14.

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 23:14 „Crvena Zvezda“

Šias rungtynes kauniečiai pradėjo tokiu startiniu penketu: Lukas Lekavičius, Karolis Lukošiūnas, Tyleris Cavanaugh, Edgaras Ulanovas, Joshas Nebo.

„Crvena Zvezda“: Nate'as Woltersas, Ognjenas Dobričius, Nikola Kaliničius, Aaronas White'as ir Ognjenas Kuzmičius.

Taškų sąskaitą pirmieji atsidarė Jures Zdovco auklėtiniai, kai į baudos aikštelę adresuotas L. Lekavičiaus perdavimas pasiekė J. Nebo (2:0).

Dar po kelių atakų tas pats J. Nebo sulaukė fantastiško K. Lukošiūno perdavimo ore ir galingai sudrebino serbų ekipos lanką (6:2).

K. Lukošiūnas puikią atkarpą pratęsė ir puolime, kai drąsai ėmėsi iniciatyvos ir greitoje atakoje pats pridėjo tritaškį (9:2).

Rungtynėse sužaidus penkias minutes į aikštę žengė ir šio Eurolygos vakaro superherojus P. Jankūnas. Iš taškų štilio „Crvena Zvezda“ ekipą traukti pradėjo buvęs žalgirietis A. White'as, pelnęs 5 taškus pailiui (17:12).

Netrukus sau būdingu stiliumi P. Jankūnas bandydamas užsiimti poziciją baudos aikštelėje išprovokavo varžovo pražangą ir realizavo abu baudos metimus (19:12).

Po pirmojo ketvirčio – užtikrintas „Žalgirio“ pranašumas (23:14).

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 45:32 „Crvena Zvezda“

Antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkams pavyko pasiekti dviženklę persvarą, kai kamuolį puolime atkovojo Nielsas Giffey ir niekieno netrukdomas pelnė du taškus (29:17).

Dešimties taškų pranašumą kauniečiams pavyko išlaikyti iki pat antrojo kėlinio vidurio, o rezultatyviausias jų gretose – 10 taškus pelnęs J. Nebo.

Iki antrojo ketvirčio pabaigos likus dvejoms minutėms tritaškį pataikė E. Ulanovas ir kauniečių persvara paaugo iki dvylikos taškų (40:28).

Pačioje antro ketvirčio pabaigoje „Žalgirio“ pranašumas siekė rekordinį iki tol 15 taškų skirtumą, kai dar vieną tritaškį smeigė Karolis Lukošiūnas (45:30).

Visgi kitoje atakoje dvitaškį pelnė Dejanas Davidovacas ir netrukus ekipos išėjo ilsėtis į ilgąją pertrauką (45:32).

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 60:67 „Crvena Zvezda“

Trečiasis ketvirtis prasidėjo galingu Serbijos ekipos spurtu. Daugiausiai tritaškių dėka antrojo ketvirčio viduryje skirtumas visiškai susilygino po D. Davidovaco tritaškio (54:54).

Dar vieną tritaškį tas pats D. Davidovacas pridėjo po kelių minučių, o iš viso trečiajame ketvirtyje serbai pataikė 6 mestus tritaškius iš 8. Po aštuntos tolimos bombos „Žalgiris“ paprašė minutės pertraukėlės (58:62).

Iš viso per šį kėlinį Dejano Radoničiaus auklėtiniai pelnė 35 taškus, o žalgiriečiams leido įmesti tik 15-a.

Po trijų kėlinių persvara jau „Crvena Zvezda“ rankose – 60:67.

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ 88:88 „Crvena Zvezda“

Ketvirtojo kėlinio pradžioje abi ekipos apsikeitė taikliais tritaškiais, o kauniečių gretose pasižymėjo Lukas Lekavičius (65:70).

Visą antrąją rungtynių pusę ant suolo prasėdėjęs P. Jankūnas aikštėje vėl pasirodė penktą paskutinio kėlinio minutę, kuomet dviem taškais dar pirmavo svečiai (73:75).

Savo žodį kapitonas tarė jau po kelių atakų, kai smeigė tritaškį ir išlyginio rezultatą (78:78).

Nors Žalgiris“ paskutiniame kėlinyje nei karto nepirmavo, bet įspūdingai išplėšė pratęsimą po T. Cavanaugh metimo (88:88).

Pratęsime „Žalgiris“ po P. Jankūno baudos metimo pirmavo minimalia persvara, netrukus jis pridėjo dar vieną tritaškį ir „Žalgiris“ pirmavo (94:90). Kitoje „Žalgirio“ atakoje E. Ulanovas su sirena smeigė tritaškį ir pranašumas didėjo (97:90).

Per likusias tris minutes šeimininkai atsilaikė ir šventė fantastišką pergalę.