Neveno Spahijos treniruojamas Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija) klubas antrą kartą turnyro istorijoje iškovojo Europos taurę. Ispanai finale be didesnio vargo 67:44 (11:10, 25:12, 12:11, 19:11) įveikė pirmą kartą finale žaidusius Berlyno „Alba“ (Vokietija) krepšininkus.

Nors rungtynes keturiais taškais pradėjo Valensijos ekipa, vokiečiai atsakė Derricko Byarso ir Blagota Sekuličiaus tiksliais metimais ir sužaidus keturias minutes persvėrė rezultatą savo naudai – 5:4. Atkakli kova aikštelėje išliko iki pat ketvirčio pabaigos. Rezultatas kelis kartus buvo lygus, o po pirmųjų dešimties minučių minimalia persvara (11:10) pirmavo „Power Electronics“ krepšininkai.

Antrąjį kėlinį ispanai pradėjo spurtu 8:0 ir sužaidus tris minutes po Thomo Kelati tolimo metimo padidino savo pranašumą iki devynių taškų – 19:10. Nors „Alba“ komandai buvo pavykę priartėti (18:23), „Power Electronics“ dar kartą dar kartą spurtavo 8:0 ir po Th. Kelati bei Mathew Nielseno metimų įgijo dviženklę persvarą – 31:18. Iki didžiosios pertraukos Valensijos klubui pavyko išsaugoti dviženklę persvarą, kuri įpusėjus rungtynėms siekė keturiolika taškų – 36:22.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Power Electronics“ ekipa padidino persvarą iki šešiolikos taškų (38:22) ir varžovams dviženklio pranašumo neleido sumažinti viso ketvirčio metu. Nors porą kartų Berlyno klubui buvo pavykę sumažinti deficitą iki vienuolikos taškų, kėlinio pabaigoje ispanai vėl pabėgo į priekį ir po trijų ketvirčių vėl turėjo penkiolikos taškų pranašumą – 48:33.

Paskutiniame kėlinyje vokiečiams intrigos atgaivinti jau nebepavyko. Ketvirtį 12:2 pradėjusi „Power Electronics“ ekipa be didesnio vargo išlaikė solidžią persvarą, laimėjo rungtynes rezultatu 67:44 ir antrą kartą turnyro istorijoje iškovojo Europos taurę.

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos puolėjas M. Nielsenas nugalėtojams 25 minutes surinko 7 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 0/2, baudos 3/3) taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po kamuolį, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 6 pražangas bei 2 sykius prasižengė.

„Power Electronics“: K. Perovičius 17 (dvitaškiai 7/9), Th. Kelati 13, M. Marinovičius 12, Nando De Colo ir M. Nielsenas – po 7.