Penktadienį sostinės "Siemens" arenoje prasidėjusiose Europos kiokušin (kyokushin) karatė pirmenybėse pirmąją varžybų dieną medalius išsidalijo jauniai.

Lietuvos sportininkams atiteko devyni apdovanojimai - vienas aukso, trys sidabro bei penki bronzos.

Merginų varžybų auksą svorio kategorijoje iki 65 kg iškovojo Eimantė Leliukaitė, finale įveikusi Alvydą Kaupaitę. Bronzos apdovanojimai atiteko vengrei Helga Toth ir ukrainietei Tamarai Korol.

Aira Skapraitė kartu su dane Aleksandra Vulevič buvo trečios svorio kategorijoje iki 60 kg. Europos čempione tapo ukrainietė Vladlena Javorska, finale nugalėjusi tautietę Hanną Matvijčiuk.

Bronza tenkinosi Iveta Gerbenytė (55 kg) ir vengrė Nikoletta Deutsch, o nugalėjo ukrainietė Olga Stadnyk, finale privertusi pasiduoti lenkę Joanną Lubowiecką.

Vaikinų varžybose sidabro apdovanojimą pelnė Gintaras Karaška (75 kg), finale pralaimėjęs bulgarui Aleksandrui Komanovui. Bronzos medaliai atiteko Andriui Gurskiui ir rumunui Padurei Iulianui.

Svorio kategorijos iki 70 kg Europos čempionu tapęs vengras Imrė Molnaras, finale nugalėjo Artūrą Skerlo, o trečiąsias vietas užėmė Aurimas Galinaitis bei azerbaidžanietis Mansuras Jekajevas.

Bronzą iškovojo ir Norbertas Akromas (65 kg) kartu su vengru Attila Beszteri, o Europos čempionu tapo bulgaras Ivanas Komanovas, finale privertęs pasiduoti Azerą Mamadovą iš Azerbaidžano.