Europos futbolo čempiontas prasidėjo užtikrinta Italijos rinktinės pergale. Olimpiniame Romos stadione A grupės rungtynėse italai 3:0 (0:0) įveikė Turkijos rinktinę.

Italija per visą pasirodymų Europos čempionatuose istoriją pirmą kartą pelnė tris įvarčius vieneriose rungtynėse.

Turkai nuo pirmų mačo minučių užsidarė gynyboje ir pirmame kėlinyje ją pralaužti italams lengva nebuvo – įpusėjus pirmam kėliniui jie jau buvo atlikę 7 smūgius, bet itin pavojingų situacijų nesukūrė.

Prie italų vartų veiksmo apskritai nebuvo ir po pirmo kėlinio rinktinės ilsėtis ėjo nepelniusios įvarčio.

Vis tik tai greitai pasikeitė antrame kėlinyje, kuriame italai ėmė triuškinti varžovus.

53 min. italai įsiveržė į baudos aikštelę, perduotas kamuolys atsimušė į Meriho Demiralio krūtinę ir krito į vartus.

Tai pirmas kartas Europos čempionatų istorijoje, kai pirmasis turnyro įvartis yra pelnomas į savus vartus.

66 min. Italija rengė dar vieną pavojingą ataką – pirmąjį smūgį turkų vartininkas atrėmė, bet pirmasis prie kamuolio atsidūręs Ciro Immobile tiksliu šūviu padvigubino persvarą.

Taškas buvo padėtas 79 min. – turkų vartininkas klydo atlikdamas smūgį nuo vartų, o kamuolį perėmę italai surengė puikią, trumpais perdavimais paremtą ataką ir Lorenzo Insigne dūrė trečią įvartį.

Šeštadienį bus sužaistos net trejos rungtynės – Velsas kovos su Šveicarija, Danija su Suomija, o Belgija su Rusija.

Euro 2020 truks lygiai mėnesį – finalas įvyks liepos 11 d. Čempionatas turėjo vykti praėjusią vasarą, tačiau dėl COVID-19 pandemijos buvo perkeltas į 2021 m.

Europos pirmenybėse dalyvauja 24 rinktinės, kurios yra išskirstytos į 6 grupes. Čempionatas vyksta net 11-oje miestų, o svarbiausios kovos persikels į legendinį Vemblio stadioną Anglijoje.

Iš grupių į atkrintamąsias varžybas pateks dvi pirmas vietas užėmusios komandos ir keturios geriausios rinktinės, likusios trečios.