„Euro 2020“ grupės etapo varžybos baigėsi neįtikėtina drama. Vieni turnyro favoritų vokiečiai Miunchene 2:2 (0:1) sužaidė lygiosiomis prieš Vengriją. Pastarieji iš „mirtininkų“ grupės neprasibrovė į atkrintamąsias, o vokiečiai tęsia turnyrą.

Vokiečiams šiose rungtynėse tiko bent lygiosios, tačiau pirmojo kėlinio pradžioje įvartį praleidę Joachimo Lowo auklėtiniai ilgai nesugebėjo reabiliuotis.

Svarbų įvartį vengrams 11-ąją minutę pelnė kapitonas Adamas Szalai. Prancūzijos ir Vokietijos susidūrimas vyko Budapešte, kuriame būtent po šio įvarčio stadionas gaudė garsiausiai.

Ilgai varžovus bombardavę vokiečiai kelią link vartų surado tik 66-ąją minutę, kai Kai‘us Havertzas leido bent minutei lengviau atsidusti. Tačiau 68-ąją minutę Andras Schaferis vėl išvedė vengrus į priekį.

Auksinį įvartį 84-ąją minutę pelnė po keitimo pasirodęs Leonas Goretzka. Gausias pajėgas į priekį metę šeimininkai turėjo kelis bandymus pasižymėti, o geriausiai pavyko jau minėtam L. Goretzkai.

Vokietijos futbolui tai atgaiva po labai nesėkmingo praėjusio didžiojo čempionato. 2014-aisiais pasaulio čempionais tapusi rinktinė už dviejų metų Europos čempionate tenkinosi pusfinaliu, o 2018-ųjų pasaulio čempionate neįveikė grupės etapo.

Tuo tarpu vengrams antrą kartą iš eilės patekti į Europos čempionato atkrintamąsias nepavyko. Prieš čempionatą šios ekipos šansai buvo vertinami itin skeptiškai, nes grupėje varžėsi trys Europos gigantai.

Portugalija kitame etape susitiks su Belgija, prancūzų laukia Šveicarijos vienuolikė, o Vokietija surems ietis su anglais.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

84 min. ĮVARTIS! Vokiečiai ir vėl gelbėjasi. Po keitimo pasirodęs Leonas Goretzka nuginkluoja P. Gulacsi. Palūkėkime, žaisti dar liko šešios minutės ir teisėjo pridėtas laikas.

68 min. ĮVARTIS! Kas čia dabar?! Vengrija vėl priekyje! A. Schaferis muša įvartį ir vengrai vėl artina vokiečius prie fiasko.

66 min. ĮVARTIS! „Allianz“ stadioną į ekstazę siunčia K. Havertzas. Po baudos smūgio M. Hummelsas galva pametėjo kamuolį komandos draugui, kuris išlygino rezultatą. K. Havertzo įvartis grąžina vokiečius į atkrintamąsias.

53 min. J. Lowas galėtų riktelėti saviškiams, kad viskas gerai, būkime ramesni. Prancūzai muša įvartį portugalams, o tai reiškia, kad Vokietija užimtų trečiąją vietą grupėje.

Pirmasis kėlinys:

45+2 min. Teisėjas siunčia ekipas į pertrauką. Dabartinė situacija grupėje: 1. Prancūzija (5 tšk.) 2. Portugalija (4 tšk.) 3. Vengrija (4 tšk.) 4. Vokietija (3 tšk.)

26 min. Vokiečiai kiek sutrikę, bet savo užduotį žino ir jai įgyvendinti turiu daugiau nei pakankamai laiko. Po gerą progą jau turėjo M. Hummelsas ir M. Ginteris.

11 min. ĮVARTIS! Vengrija čiaupia kritikus – įvartį pelno A. Szalai! Puolėjas užsikabino už tolimo R. Sallai perdavimo ir smūgiu galva nuginkluoja M. Neuerį. Drastiškai keičiasi padėtis turnyrinėje lentelėje – pagal dabartinę situaciją vokiečiai keliautų namo.

Startinės vienuolikės:

Vokietija (3-4-3): Manuelis Neueris (vart., kap.) Matthiasas Ginteris, Matsas Hummelsas, Antonio Rudigeris, Robinas Gosensas, Toni Kroosas, Ilkay'us Gundoganas, Joshua Kimmichas, Leroy'us Sane, Serge'as Gnabry, Kai'us Havertzas.

Vengrija (5-3-2): Peteris Gulacsi (vart.), Attila Fiola, Attila Szalai, Willi Orbanas, Endre Botka, Loicas Nego, Andras Schaferis, Adamas Nagy, Laszlo Kleinheisleris, Rolandas Sallai, Adamas Szalai (kap.).