„Euro 2020“ taps istoriniu: viską apjungia skaičius 11

Europos futbolo čempionatas „Euro 2020“ – jau čia pat. Penktadienį dvidešimt keturios Europos šalys pradės mėnesį truksiančias kovas dėl vieno to paties tikslo – tapti geriausiais žemyne. Prieš pasitinkant pirmenybes sirgaliams pasidairyti verta ne tik po garsiausių žaidėjų, bet ir įspūdingų stadionų sąrašą.

11

Šis Europos čempionatas taps istoriniu – dar niekada senojo žemyno pirmenybės neturėjo tiek daug šeimininkų.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Visi „Euro 2020“ stadionai

Simboliška, kad čempionatas prasideda birželio 11 dieną ir baigiasi liepos 11 dieną. Šiemet jis vyks būtent 11 skirtingų šalių, taip pat 11 skirtingų stadionų.

Tv3.lt kviečia į virtualią kelionę po visus vienuolika šio „Euro 2020“ čempionato stadionių. Kelionė drieksis nuo didžiausio iki mažiausio stadiono.

Prieš pasineriant į stadionų apžvalgą, kiekvienam sirgaliui vertėtų žinoti ir įdomiąją statistiką.

Vidutinis skaičius vietų visuose stadionuose yra 59 tūkstančiai. Didžiausias šio čempionato stadionas – Vemblis, talpinantis 90 tūkst. žmonių. Mažiausias stadionas įsikūręs Kopenhagoje ir vadinasi „Parken“ – jame vienu metu gali apsilankyti 38 tūkst. žmonių. Vidutiniškai kiekviename stadione bus sužaista po 4.25 rungtynių.

Vemblis 90 tūkst. vietų (Anglija)

Šis legendinis britų ir visos Europos stadionas naujai atgimė 2007 metais. Jis – neabejotinai pats svarbiausias šių metų Europos futbolo šventėje. Čia bus žaidžiamos aštuonerios rungtynės, įskaitant ir pačias svarbiausias – vieną pusfinalį ir finalą.

Tai antras pagal dydį stadionas Europoje ir vienas iš dvidešimties didžiausių stadionų pasaulyje.

Olimpinis Romos stadionas 73 tūkst. vietų. (Italija)

Taip pat visos Italijos pažiba – Olimpinis Romos stadionas – šiame čempionate priims ketverias rungtynes. Šis stadionas naujai atgimė jau du kartus – paskutinį kartą renovuotas jis buvo 1990 metais.

Romos „Lazio“ klubo namų aikštėje bus žaidžiamos A grupės rungtynės ir ketvirtfinalio mačas.

Alianz arena 70 tūkst. vietų (Vokietija)

Daugkartinio Vokietijos čempiono Miuncheno „Bayern“ namai priims didžiausią futbolo šventę nuo 2012 metų, kai čia vyko UEFA Čempionų lygos finalas. Šis stadionas pasižymi savo modernumu – esant reikalui, jis išorėje gali pakeisti net tris skirtingas spalvas: raudoną, baltą ir mėlyną.

REKLAMA

Šiame čempionate Alianz arenoje bus sužaisti keturi mačai – F grupės varžybos, taip pat viena ketvirtfinalio dvikova.

Baku Olimpinis stadionas 68 tūkst. vietų (Azerbaidžanas)

Azerbaidžano sostinėje – dar viena futbolo šventė. 2019 metais čia vyko UEFA Europos lygos finalas. Tai vienas naujausių šio čempionato stadionų, duris jis atvėrė tik 2015 metais.

Čia bus sužaistos ketverios rungtynės – A grupės varžybos ir vienas ketvirtfinalio mačas.

Krestovskio stadionas 68 tūkst. vietų (Rusija)

Sankt-Peterburge įsikūrė pats moderniausias šio čempionato stadionas. Duris jis atvėrė tik 2017 metais, prieš pat FIFA Pasaulio čempionato Rusijoje pradžią. Tiesa, tai nėra pats naujausias stadionas iš viso sąrašo.

„Zenit“ klubo namuose bus sužaisti septyni mačai – trys B, trys E grupės rungtynės, taip pat vienas ketvirtfinalio mačas.

Puskas Ferenc stadionas 68 tūkst. vietų (Vengrija)

Gali nuskambėti keistokai, bet pats naujausias šio Europos čempionato stadionas įsikūrė futbolo pasaulyje ne pačioje ryškiausioje Vengrijoje, jos sostinėje Budapešte. Puskas Ferenc duris atvėrė tik 2019 metais. Jis talpina 68 tūkst. žmonių ir išdygo vietoje 2016 metais nugriauto senesnio stadiono.

Budapešto pažiboje varžysis F grupės komandos, čia taip pat bus sužaistos pirmojo atkrintamųjų rato vienerios rungtynės.

Nacionalinis stadionas Bukarešte 56 tūkst. vietų (Rumunija)

Didžiausias Rumunijos stadionas, Bukarešto „Steaua“ namai, nors ir talpina virš 50 tūkst. žmonių, bet bus vienas mažiausių šiame Europos čempionate.

2011 metais pastatytas stadionas simboliškai paminės dešimtmetį – čia žais C grupė, kurioje varžysis ir rumunai, vėliau bus sužaistas vienas pirmojo atkrintamųjų rato mačas.

Johano Cruijffo stadionas 55 tūkst. vietų (Nyderlandai)

Didžiausias Nyderlandų sostinės Amsterdamo stadionas, legendinio klubo „Ajax“ namų tvirtovė, yra vienas seniausių šio čempionato stadionų – duris jis atvėrė 1996 metais ir nuo to karto nebuvo rekonstruotas.

REKLAMA

Bendrai Amsterdame jau ilgokai nevyko jokia futbolo šventė – paskutinį kartą čia Europos pirmenybės buvo užsukusios 2000 metais, taip pat čia 1998 metais vyko UEFA Čempionų lygos finalas. Johano Cruijffo stadione bus žaidžiamos C grupės rungtynės, taip pat viena pirmojo atkrintamųjų rato dvikova.

La Cartuja stadionas 60 tūkst. vietų (Ispanija)

Europos čempionatas Ispanijoje turėjo vykti Bilbao mieste, tačiau vėliau varžybas buvo nuspręsta perkelti į Seviliją. „Sevilla“ klubo namai duris atvėrė 1999 metais. 2003 metais čia vykio UEFA Super taurės finalas.

Šiame čempionate Sevilijos La Cartuja stadione įvyks ketverios rungtynės, trejos iš jų – E grupėje, vienerios – pirmojo atkrintamųjų rato.

Hampden Park stadionas 52 tūkst. vietų (Škotija)

Pats seniausias šio čempionato stadionas yra įsikūręs Škotijos sostinėje Glazge. Čia futbolas žaidžiamas net nuo 1903 metų. Savo istorija Hampden Park stadionas nusileidžia tik Vembliui Londone, mat čia vyko trys UEFA Europos taurės finalai, taip pat čia vyko 2012 metų Olimpinių žaidynių varžybos.

Glazge įvyks ketverios rungtynės – čia bus žaidžiamos D grupės dvikovos, taip pat vienerios pirmojo atkrintamųjų rato rungtynės.

Parken stadionas 38 tūkst. vietų (Danija)

Didžiausias Danijos stadionas, bet mažiausias šio čempionato stadionas yra įsikūręs sostinėje Kopenhagoje. FC „Copenhagen“ namų tvirtovė turi vieną itin retą pranašumą prieš kitus stadionus – jo viduje yra įsikūręs Michelin žvaigždute įvertintas restoranas.

Parken stadione bus žaidžiamos B grupės rungtynės, taip pat viena dvikova iš pirmojo atkrintamųjų rato.

***

Privalu paminėti, kad visi šie stadionai dėl koronaviruso pandemijos keliamų grėsmių nebus užpildyti pilnai. Daugumoje jų bus galima užpildyti maždaug 25-30 procentų vietų.

Tv3.lt anksčiau rašė apie futbolininkus, kuriems šis Europos čempionatas taps galimai paskutiniu karjeroje. Straipsnį galite paskaityti čia. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų