17
G. Bale'as. (nuotr. SCANPIX)

Europos futbolo čempionate šeštadienio popietę buvo sužaistas ir antrasis A grupės susitikimas. Jame nugalėtojas nepaaiškėjo, nes Baku stadione Šveicarija ir Velsas sužaidė 1:1.

17

Nors abi komandos ramiai pradėjo rungtynes, bet neilgai trukus šveicarai ėmė vis labiau grasinti varžovų vartams.

Kėliniui įpusėjus Fabianas Scharas privertė padirbėti Velso vartininką Danny Wardą, bet šįkart jis apgynė savo vartus.

Kiek vėliau Hari Seferovičius irgi keliskart pavojingai smūgiavo į vartus, o per pridėtą laiką turėjo ir puikų šansą išvesti šveicarus į priekį, bet nepataikė net į vartų plotą.

Galiausiai Šveicarija įvartį pelnė jau iškart po didžiosios pertraukos. 49 minutę keliant kampinį pirmasis prie kamuolio suskubo B. Embolo ir galva nuginklavo D.Wardą.

Velsas nors ir pirmajame kėlinyje kažkiek bandė kontratakuoti, bet tas jiems nesigavo itin gerai. Praleidus įvartį po pertraukos jie vėl kiek pabandė suaktyvinti žaidimą.

Vis dėlto trūko elementarios kokybės. Į tai šveicarai atsakė pavojingu Kevino Mbabu smūgiu, bet ir jam pritrūko tikslumo.

Ir nors atrodė, kad būtent šveicarai ir visiškai perėmė žaidimo gijas į savo rankas, bet čia pat įvarčiu atsakė Velsas. Gražiu smūgiu galva pasižymėjo Kiefferas Mooras. 74 min. rezultatas tapo lygus 1:1.

Šveicarija vėl pabande pagrasinti Velso vartams. Garethas Bale’s su kompanija daugiau rėmėsi greitomis kontratakomis.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Mario Gavranovičius šveicarams dar pelnė įvartį, bet jis po VAR peržiūros nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Per likusį mačo laiką nei vienai iš komandų dar sykį pasižymėti nepavyko ir finalinis rungtynių teisėjo švilpukas paskelbė lygiąsias 1:1.

Kitame ture Italija žais su Šveicarija, o Velsas susitiks su Turkija.

Euro 2020 truks lygiai mėnesį – finalas įvyks liepos 11 d. Čempionatas turėjo vykti praėjusią vasarą, tačiau dėl COVID-19 pandemijos buvo perkeltas į 2021 m. Europos pirmenybėse dalyvauja 24 rinktinės, kurios yra išskirstytos į 6 grupes.

Čempionatas vyksta net 11-oje miestų, o svarbiausios kovos persikels į legendinį Vemblio stadioną Anglijoje. Iš grupių į atkrintamąsias varžybas pateks dvi pirmas vietas užėmusios komandos ir keturios geriausios rinktinės, likusios trečios.