55
E. Ulanovas.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ (2/2) krepšininkai ketvirtadienio vakarą iškovojo puikią pergalę Eurolygoje, kai namuose po dramatiškos kovos 73:72 (20:19, 24:16, 11:21, 18:16) pranoko Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barcelona“ (2/2) komandą.

55

„Žalgirio“ arena šįvakar buvo pilna. Palaikyti komandos atėjo trejus metus nematytas sirgalių skaičius – 15,146 tūkst.

Rungtynes komandos pradėjo vangiai, bet jau greitai atsirišo krepšys. Žalgiriečius į priekį vedė puikiai puolęs Edgaras Ulanovas.

Nors atsakymų turėjo ir katalonai, bet šeimininkai bent jau minimaliai visada buvo priekyje.

Pilnos arenos sirgalių džiaugsmui žalgiriečiai padidino apsukas ir antrajame kėlinyje sugebėjo dar labiau atitrūkti. Rolandas Šmitas pataikė tris tritaškius, prisidėjo ir Keenanas Evansas.

Kauniečiai išliko priekyje, kartu ir sėkmingai sugebėjo apsiginti nuo varžovų atakų. Tai leido jiems išeinant į ilgąją pertrauką pirmauti jau devyniais taškais (44:35).

Tačiau po pertraukos Šaro auklėtiniai į aikštę sugrįžo visai kitaip žaisdami, visų pirma, gynyboje. „Žalgirio“ krepšininkai strigo puolime, leido varžovams ne tik priartėti, bet jau ir išsiveržti į priekį 56:55.

Bet ketvirtajame kėlinyje stringant komandai žalgiriečius reikiamu metu patempė Keenanas Evansas.

Vienu metu puolime sprogęs „Žalgiris“ pirmavo jau šešiais taškais, bet Šaro kariauna čia pat atsakė atakomis ir priartėjo iki 65:67.

Katalonai buvo persvėrę minimaliai rezultatą, bet žalgiriečiams gyvybiškai svarbų tritaškį likus 26 sek. pataikė Arnas Butkevičius ir išvedė kauniečius į priekį 72:70.

Baudų karuselėje šeimininkai pataikė kartą, katalonai atsakė dviem taškais ir atsilikinėjo 72:73.

Svečiai dar turėjo šansą išplėšti pergalę, bet lemiamoje atakoje net neišmetė metimo, kai E. Ulanovas puikiai apsigynė prieš T. Satoransky.

R. Jokubaitis svečiams per 21 minutę pelnė 10 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Žalgiriečų gretose komandą į priekį vedė Keenanas Evansas, įmetęs 18 taškų. E. Ulanovas ir R. Šmitas (3/7 trit.) surinko po 15.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18, Edgaras Ulanovas (7 atk. kam.) ir Rolandas Šmitas (5 atk. kam.) – po 15, Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša – po 6, Arnas Butkevičius 5.

„Barcelona“: Janas Vesely 12, Tomašas Satoransky, Cory Higginsas (5 atk. kam.) ir Rokas Jokubaitis (6 rez. perd.) – po 10, Nicolas Laprovittola ir Sertačas Šanli – po 8.