SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Atvirajame Latvijos ledo ritulio čempionate trečiadienį Elektrėnų „Energijos-Orakulo" komanda Vilniuje po bulitų serijos 3:4 (1:2, 2:1, 0:0; 0:0) nusileido Rygos „SMScredit.lv" ekipai.

Elektrėnų komandai per pagrindinį laiką du įvarčius pelnė Andrejus Židkovas (24 ir 32 min.), kartą pasižymėjo Aivaras Bendžius (12).

„Energijos-Orakulo" komanda, po 18 rungtynių turinti 19 taškų, tarp devynių ekipų žengia šešta.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Žaidimą Elektrėnų komanda pradėjo veržliai, nė nepraėjus dviem minutėms nuo savo varžovų pabėgo Laisvydas Rimkus. Varžovams teko jį stabdyti pražanga. Latvių žaidėjas nubaustas 2 minutėms baudos.

Deja, lietuviai nesugebėjo išnaudoti kiekybinės daugumos. Į aikštelę grįžus pilnam latvių penketukui, lietuviai ilgai strigo prie savų vartų. Penktą žaidimo minutę „Energiją-Orakulą“ išgelbėjo vartininkas Nerijus Dauksevičius po gynėjų netikslaus perdavimo.

(5:58) kontratakos metu latviai pelno pirmąjį įvartį.

Po kelių minučių ritulys dar kartą atsidūrė N. Dauksevičiaus saugomose vartuose, tačiau įvarčio teisėjai neužskaitė, kadangi įvartis buvo įmuštas koja. Ilgai laukti „pakartojimo“ nereikėjo – tolimu šūviu latviai dar kartą nuginklavo „Energiją-Orakulą“ (07:29). Rezultatas 2:0 latvių naudai.

(9:52) Laivydas Rimkus neišnaudojo puikaus komandos draugo perdavimo ir vieu lietimu smūgiuodamas į varžovų vartus prametė pro šalį. Latviai ir toliau lietuvių vartus šturmavo tolimais metimais. (11:30) – už varžovo lazdos laikymą baudos minučių sėdo Latvijos žaidėjas. Tuo netrukus pasinaudojo „Energijos-Orakulo“ ekipa. Įvartį pelnė Aivaras Bendžius po Justino Vėželio perdavimo. Rezultatas 2:1.

15-ą minutę progos neišnaudojo ir vienas rezultatyviausias Latvijos pirmenybių žaidėjas Andrejus Židkovas, po pusės minutės pabėgęs nuo savo varžovų neišnaudojo progos ir Povilas Verenis.

2 kėlinys

Tik prasidėjus antrajam kėliniui Latvijos ledo ritulininkai neišnaudojo progos nuginkluoti „Energijos-Orakulo“ vartininko. 37 sekundę už grubumą dviem minutėms buvo paalinti abiejų komandų žaidėjai – lietuvių gretas trumpam paliko gynėjas Justinas Vėželis. Žaidimas staigiai sulietėjo – latviai kiek pabūgo atakuoti, bijodami sulaukti pavojingos kontratakos.

(2:11) latviai visgi nuginkluoja lietuvius – rezultatas 3:1.

Po minutės „Energija-Orakulas“ atsirevanšavo. Taikliai atakavo puolėjas A. Židkovas po Šarūno Kuliešiaus perdavimo – 2:3.  Po kelių minučių puikios P. Verenio sukurtos situacijos neišnaudojo L. Rimkus, tai įtakojo staigų latvių kontrpuolimą, tačiau „Energijos-Orakulo“ gynėjai susitvarkė.

(8:22) už kojos pakišimą iš aikštelės buvo pašalintas latvių ekipos žaidėjas. Kiekybinės daugumos lietuviai išnaudoti nesugebėjo. (11:15) A. Židkovas po A. Bendžiaus perdavimo lygina rezultatą 3:3, nors latvių komandos kapitonas su kitais žaidėjais užsipuolė teisėjus, kadangi, jų manymu, vartininkas gulėjo po sužeidimo.

Po geros minutės pabėgęs nuo gynėjų ir atsidūręs akis į akį su latvių vartininku puikios progos neišnaudojo P. Verenis.

(14:38) už stūmimą į bortą dviem minutėms buvo pašalintas Latvijos ekipos žaidėjas. Kiekybinės daugumos „Energijai-Orakului“ išnaudoti vėlgi nepavyko. Likus mažau nei dviems minutėms iki kėlinio pabaigos progų realizuoti nepavyko Karoliui Šlikui bei Aurelijui Kriščiūnui.. Kol puolėjams sekėsi prasčiau, puikiai prie savų vartų tvarkėsi gynėjų tandemas P. Nausėda ir J. Vėželis.

3 kėlinys

24 sekundę 2 baudos minutėms už varžovo lazdos laikymą buvo nubaustas P.Nausėda. Latviai kiekybinės daugumos išnaudoti nesugebėjo,dėl darnaus lietuvių gynėjų žaidimo. Likus trylikai minučių iki kėlinio pabaigos už smūgį alkūnę „pailsėti“ buvo pasodintas Latvijos ekipos žaidėjas bei už neteisingą ataką lietuvis L. Rimkus.

Trečiajame kėlinyje latviai grįžo prie seno – tolimų smūgių. Tačiau dabar „SMScredit.lv“ smūgiai skreija pro šalį. Nenusisekus atakoms latviai vis labiau nerimavo, po kelių minučių dar vienas Latvijos ekipos žaidėjas buvo priverstas atsisėsti į nubaustųjų sektorių. Netrukus čia prisėdo ir „Energijos-Orakulo“ puolėjas A. Židkovas už lazdos atmetimą. Latviai galėjo džiaugtis kiekybine persvara nepilną pusantros minutės, tačiau latvių viltis sužlugdė puikus vartiniko N. Dauksevičiaus žaidimas. „Alaus, alaus, Nierkai alaus“, - skandavo ištikimiausi „Energijos-Orakulo“ gerbėjai.

Oficialus rungtynių laikas baigėsi lygiu rezultatu 3:3.

Pirmasis ginti vartų stojo N. Dauksevičius, kuris smūgį atrėmė. Nuginkluoti latvių vartininko nepavyko P.Vereniui. Antrą kartą N. Dauksevičius ritulio nesustabdė. Nepavyko latvių vartininko nuginkluot L. Rimkui. „Energija-Orakulas“ iškovojo vieną tašką, atiduodami 2 taškus Rygos komandai.