0

Vilniaus „Lietuvos rytui“ nepavyko iškovoti antros pergalės prestižiniame Senojo žemyno turnyre – Eurolygoje. Dirkas Bauermannas pradėjęs eksperimentuoti krepšininkų keitimais „prisižaidė“, o Vitorijos „Laboral Kutxa“, kurioje rungtyniauja Rimantas Kaukėnas tuo pasinaudojo ir palaidojo vilniečius – 64:85 (20:25, 21:20, 13:17, 10:23).

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys prasidėjo taiklių atakų apsikeitimu. Įpusėjus kėliniui Omaro Cooko tritaškis metimas vilniečių skirtumą padidino iki 4 taškų – 10:14. Tačiau kitoje barikadų pusėje rungtyniaujantis Rimantas Kaukėnas atsakė tuo pačio, o prie ispanų spurto dar du taškus pridėjo Andresas Nocioni – 14:15. Sergio Scariolo auklėtiniai nestabdė ir kėlinio pabaigoje įgijo penkių taškų persvarą – 20:25.

Antrajame ketvirtyje vilniečiai gerokai suaktyvino savo gynybą, o ispanai niekaip nesurado kelio krepšio link – 22:25. Dar vieną tritaškį smeigė O. Cookas, o tuo pačiu atsakė ir Milko Bjelica – 29:30. Baskai ir toliau didingo apsukas, tačiau Martyno Gecevičiaus ir Dariaus Songailos taiklūs metimai neleido šiems atitrūkti – 41:41. Likus 6 sekundėms iki kėlinio pabaigos ir toliau vilniečius skandino jau 13 taškų pelnęs A. Nocioni – 41:45.

Prasidėjęs trečiasis ketvirtis nieko gero nežada vilniečiams – ir toliau į neviltį skandina A. Nocioni – 43:49. Baskai ir toliau skandina „Lietuvos rytą“, o tai daro ne bet kas kitas, o buvęs vilniečių žaidėjas M. Bjelica, kuris smeigia dar vieną tritaškį – 49:57. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis šiandien lyg užmigęs Renaldas Seibutis praranda kamuolį, o kėlinys baigiasi rezultatu – 54:62.

Paskutinis kėlinys prasideda M. Bjelicos taikliu metimu iš vidutinio nuotolio – 54:64. Tačiau juodkalnietis ir toliau nesustoja ir pelno dar keturis iš eilės taškus, varydamas vilniečius į neviltį – 54:68. Leo Mainoldi smeigia dar du metimus ir ispanai į priekį „pabėga“ jau 16 taškų skirtumu – 57:73. Nuaidėjus finalinei sirenai, švieslentėje degantis rezultatas skelbia „Laboral Kutxa“ pergalę – 64:85.

Statistika

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 14 (4/10 trit.), O. Cookas 13 (10 rez. perd.), D. Songaila 10, J. Palaciosas 9.

„Laboral Kutxa“: A. Nocioni 20 (9 atk. kam.), M.Bjelica 16, R. Kaukėnas, W. Hodge‘as ir D. Jelinekas po 10.