Tunise vykstančio ITF serijos vyrų teniso turnyro pirmajame etape 19-metis Edas Butvilas (ATP-590) per 1 valandą 53 minutes 6:4, 6:4 iškovojo pergalę prieš ketvirtąją turnyro raketę ispaną Alberto Barroso Camposą (ATP-387).

Pirmojo seto pradžioje tenisininkai apsikeitė laimėtomis varžovo padavimų serijomis. Trečiajame geime E.Butvilas realizavo dar vieną „break pointą“ ir nuo tada neprisileido varžovo arčiau savęs. Lietuvis setą galėjo laimėti ir didesniu skirtumu, bet penktajame geime pralaimėjo ne vieną „break pointą“.

Identiška buvo ir antrojo seto pradžia – tenisininkai apsikeitė laimėtomis varžovo padavimų serijomis, o trečiajame geime E.Butvilas atitrūko nuo ispano. Šį kartą lietuviui pavyko ir dar labiau padidinti pranašumą, kai penktajame geime jis realizavo dar vieną „break pointą“. Deja, aštuntajame geime E.Butvilas nepasinaudojo proga savo padavimų metu įtvirtinti pergalę – lietuvis padarė 2 dvigubas klaidas ir prarado dalį persvaros (5:3). Dešimtajame geime lietuvis vos neišbarstė likusio pranašumo, kai suteikė varžovui „break pointą“. Laimei, šį kartą E.Butvilas spaudimą atlaikė ir įtvirtino pergalę.

E. Butvilas pelnė 1 ATP vienetų reitingo tašką ir 430 JAV dolerių, o aštuntfinalyje susitiks su prancūzu Evanu Furnessu (ATP-722), kuris 2022 m. ATP reitinge buvo pakilęs iki 197-os pozicijos.

Dvejetų varžybose lietuvis šį kartą nedalyvauja.

ITF serijos vyrų teniso turnyro Tunise prizų fondą sudaro 25 tūkst. JAV dolerių.